Prezerwatywy, kondomy dla kobiet 

Dostawa do 7 dni
Pasante Female Condom prezerwatywy dla...

Prezerwatywy nielateksowe dla Kobiet

285,00 zł
Dostawa do 7 dni
Dostawa do 7 dni
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Prezerwatywy cieszą się bardzo dobrą skutecznością działania ochronnego przed chorobami wenerycznymi oraz jako zabezpieczenie przed niechcianą ciążą. Są świetnym środkiem antykoncepcji. Jednak, na całe szczęście, nie muszą nam się kojarzyć jedynie z tymi najpopularniejszymi w sklepach wersjami dla mężczyzn. Istnieją również prezerwatywy dla kobiet. Zasada ich działania jest bardzo podobna, a skuteczność na tym samym poziomie, jednak różni się ona sposobem zakładania i zdejmowania.

Prezerwatywa dla kobiet to taki rodzaj prezerwatywy, który w przeciwieństwie do tradycyjnych, nie jest zakładany na penisa, lecz wkładany do pochwy przez kobietę. Taka prezerwatywa również spełnia swoje zadanie - chroni przed większością chorób przenoszonych drogą płciową oraz niechcianą ciążą. Jest to ciekawy sposób na zachowanie bezpieczeństwa, przy jednoczesnym zachowaniu "swobody" przez mężczyznę. Prezerwatywa dla kobiet wykonana jest z poliuretanu pokrytego środkiem. Działa na podobnej zasadzie co męska i ma uniemożliwić plemnikom dotarcie do komórki jajowej. Prezerwatywy kobiece są bezpieczne dla zdrowia oraz odporne na uszkodzenia.

Prezerwatywy dla kobiet wykonane są z poliuretanu, dodatkowo znajduje się na nich warstwa środka nawilżającego, znacznie wpływającego na komfort odbywanego stosunku. Ma ona dwa pierścienie (a nie jeden, jak prezerwatywy męskie), z których jeden zakłada się na szyjkę macicy, a drugi pozostaje na zewnątrz pochwy stanowiąc ochronę przed wysunięciem się prezerwatywy z pochwy. Jej działanie jest realizowane w ten sposób, że nie pozwala ona na dotarcie plemników do komórki jajowej, ani do dalszych części damskiego układu rozrodczego. Stanowi ona swoistą barierę dla męskiego nasienia.

Prezerwatywy te, tak samo jak prezerwatywy dla mężczyzn są do użytku jednorazowego. To środek antykoncepcji idealny dla kobiet korzystających z przygodnego seksu, ponieważ idealnie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, ale również dzięki niej, nie trzeba przejmować się tym, czy mężczyzna jest zaopatrzony w swoją prezerwatywę, czy trzeba iść specjalnie do sklepu. Nie ma też ryzyka że przygotowana prezerwatywa zgubi się w torebce czy kieszeni, dlatego że ta od dawna czeka już zainstalowana we właściwym dla siebie miejscu.

Prezerwatywa damska jest idealna dla kobiet pragnących przeżywać seks po swojemu, nie być zależnymi od tego, czy mężczyzna będzie miał swoją prezerwatywę i chciał ją założyć. Kobiety dzięki tym prezerwatywom mogą same zadbać o swoje bezpieczeństwo, co ważne, bez ingerowania w anatomię ciała (jak podczas zakładania spirali), czy w hormony (jak podczas antykoncepcji doustnej).