Chwila zapomnienia

Czekolada: słodki sposób na dobry seks!

czekolada na lepszy seks

Czekolada sposobem na lepszy seks? Jasne, że tak! Chyba nikt z nas nie zaprzeczy, że czekolada jest jednym z najlepszych, w dodatku naturalnych, środków przeciwdepresyjnych. Z pewnością każdy z nas wielokrotnie w swoim życiu mierzył się z taką chandrą, na którą jedynym skutecznym lekarstwem było najedzenie się czegoś słodkiego; a przecież powszechnie wiadomo, że najlepsza słodycz kryje się właśnie w tabliczce czekolady. Jakie korzyści może przynieść jej regularne jedzenie? Zaskakujące! Zresztą, sprawdźcie sami!

czekolada
Czekolada to smakołyk, ale i afrodyzjak. Fot.: Luisa Contreras / Flickr

Czekolada – słodki sposób na dobry seks!

Regularne spożywanie czekolady przyniesie ogromne korzyści dla Waszego zdrowia, a także poprawi Wasze życie w sypialni. Dlaczego? Ponieważ czekolada, a właściwie kakao, czyli główny składnik z jakiego się ją wytwarza, jest naturalnym, a w dodatku niezwykle skutecznym afrodyzjakiem, czyli substancją wpływającą korzystnie na nasze libido. Nie bez powodu czekoladki to jeden z najbardziej klasycznych podarunków, jaki wręczają sobie zakochani. Dlaczego jedząc truskawki w czekoladzie tak często myślimy o seksie? Teraz już wiecie! Więcej o afrodyzjakach dowiecie się czytając inny wpis na naszym blogu. Kakao jest niezwykle bogatym źródłem flawonoidów, czyli substancji przeciwdziałających starzeniu się organizmu. Mają działanie antyoksydacyjne, a także usprawniają działanie naszego układu krążenia, który ma istotny wpływ na to, czy akurat mamy ochotę na igraszki, czy nie. Mało tego! Kakao jest także świetnym źródłem witamin i minerałó1), których potrzebujemy, aby mieć dobre samopoczucie i dużo energii: są to między innymi witamina A, witaminy z grupy B, kwas foliowy, magnez i żelazo. Kakao w swoim składzie ma również składnik nazywany teobrominą. Ma on działanie lekko stymulujące, a więc będzie nas pobudzać również seksualnie. Dzięki swoim właściwościom zjedzenie tabliczki czekolady sprawi, że nasz mózg zacznie wytwarzać endorfiny i serotoninę, tzw. neuroprzekaźniki w mózgu. Mają bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie: im jest ich więcej, tym lepiej się czujemy.

UWAGA: Jest jeden haczyk!

Czekolada może mieć wspaniały wpływ na nasze życie, również w sferze seksualnej, ale jest jeden warunek: musi być to czekolada gorzka, czyli taka, która posiada jak najwyższą ilość kakao w swoim składzie. Najlepsze będą czekolady zrobione w 60-70% z kakao. Czekolada mleczna, choć większość z nas ją uwielbia, nie będzie tak bogata w pozytywne składniki, jak gorzka.

chocolate massage candle

Czekolada w sypialni? Czemu nie!

Wiemy już, że czekolada to silny afrodyzjak, a więc jej jedzenie pobudza seksualnie, ale także subtelny wpływ na nasze zmysły będzie miał jej zapach. Co powiecie na świecę do masażu pachnące czekoladą? Po zapaleniu, świeca wydziela niezwykle przyjemny, pobudzający zapach, a rozpuszczony wosk sprawi, że masaż będzie niezwykle przyjemny i relaksujący. W sypialni możemy także zastosować np. jadalną farbkę do ciała, która nie tylko pachnie, ale i smakuje jak czekoladowa pralinka. Jadalny jest także lubrykant wodny o smaku czekolady z miętą marki Intimate Organics. Ten ostatni jest zrobiony wyłącznie z naturalnych składników, dlatego jest odpowiedni także dla wegan.

Wszystkie wymienione powyżej produkty i wiele, wiele więcej znajdziecie w naszym salonie, jak również na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do Secret Place przy ulicy Prostej 2/14 (wejście od stacji metra Rondo ONZ).


Zdjęcie główne: Sonia Belviso / Flickr