Chwila zapomnienia

Dlaczego warto brać prysznic przed snem

Gdy jesteśmy już naprawdę bardzo zmęczeni, zazwyczaj myślimy wyłącznie o tym, by jak najszybciej znaleźć się w łóżku. Zdrowy sen jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia, również w kontekście seksu – wyczerpany, pozbawiony snu organizm potrafi odmówić posłuszeństwa w chwilach, gdy chcielibyśmy być w jak najlepszej kondycji. Wydaje się być zupełnie oczywistym, że przed snem należy wziąć prysznic – jest tak tylko na pozór, bo w rzeczywistości powodów, dla których powinniśmy się odświeżyć przed wejściem do łóżka jest dużo więcej, niż sam nieprzyjemny zapach. Wymienimy dziś dla Was kilka z nich.

Dlaczego warto brać prysznic przed snem

prysznic przed snem

Prysznic uwolni Cię od migren

Chroniczny ból głowy jest jedną z wielu przyczyn bezsenności. Osoby, które raz doświadczyły migreny, doskonale wiedzą, jak bardzo może ona uprzykrzyć życie. Nieleczone, chroniczne migreny mogą być przyczyną depresji, albo efektem innych, bardzo groźnych schorzeń – jeśli bóle głowy niepokoją nas regularnie, należy niezwłocznie udać się do lekarza. Jeśli jednak ból głowy jest spowodowany np. długim skupieniem, pracą przed komputerem, albo po prostu wynika z przemęczenia, ciepły prysznic przed snem ułatwi nam szybkie pozbycie się bólu i wpadnięcie w objęcia Morfeusza.

Pozbędziesz się alergii

Zmywając z siebie pozostałości po całodniowych zmaganiach, pozbywasz się także całego mnóstwa alergenów spoczywających na Twojej skórze, które mogą wywoływać reakcje w Twoim organizmie, które utrudnią Ci wejście w przyjemny sen. Alergeny te mogą być na Twoim ciele, ubraniu – uniknąć ich praktycznie się nie da, gdyż są one dosłownie wszędzie wokół nas. Warto więc przed snem wziąć ciepły prysznic, by się ich pozbyć.

Uwolnisz się od stresu

Jeśli masz na głowie mnóstwo deadlinów, projektów i spotkań, prawdopodobnie kładąc się spać nadal o nich myślisz – co wpływa na wydłużenie okresu czuwania Twojego organizmu, a efektem tego jest krótszy, niepełny sen. Z całą pewnością niewysypianie się nie pomoże Ci w osiągnięciu Twoich celów, dlatego warto zadbać o to, by się dobrze wyspać. Dobrym sposobem będzie gorący prysznic – reguluje on ciśnienie krwi, sprawiając, że łatwiej wejdziesz w przyjemny stan relaksu, co pomoże Ci na chwilę zapomnieć o codziennych obowiązkach.

Nabierzesz ochoty na seks!

Niezależnie od tego, jak bardzo jesteśmy zmęczeni, ciepły prysznic przed snem z całą pewnością może nam pomóc wprowadzić się w przyjemny, zmysłowy nastrój, który może nawet odebrać nam ochotę na sen. Ciepły prysznic reguluje ciśnienie krwi, a także działa bardzo podniecająco, szczególnie jeśli do łóżka kładziemy się z partnerem/partnerką.