Chwila zapomnienia

Dzień dziadka. Jak dbać o zdrowie, by być sprawnym w złotym wieku?

Dzień dziadka

Wczoraj obchodziliśmy dzień babci, a dzisiaj z kolei mamy dzień dziadka. Nie zapomnijcie złożyć Waszym dziadkom życzeń! My wykorzystujemy dzisiejsze święto jako okazję do opowiedzenia paru słów o prostacie – nie bez kozery nazywanej także „męskim punktem G”. W końcu – by móc być szczęśliwym,  niezależnie od wieku, trzeba mieć dobre zdrowie. Zgodzicie się z takim stwierdzeniem?

Dzień dziadka

Dzień dziadka

Prostata – co to jest?

Gruczoł krokowy, stercz, prostata (łac. prostata) – nieparzysty narząd mięśniowo-gruczołowy. Jest częścią składową męskiego układu płciowego. Składa się z dwóch płatów: lewego i prawego, połączonych węziną. Niestale występuje płat środkowy. Kształt prostaty jest porównywany do kształtu kasztana jadalnego (spłaszczony stożek). Gruczoł sterczowy jest otoczony mocną torebką z mięśni gładkich, kurczą się one podczas ejakulacji. (Źródło: Wikipedia.pl)

Tyle, jeśli chodzi o definicję naukową. Potocznie, prostata może poszczycić się jeszcze jedną głośną nazwą – Ci, którzy wiedzą o jej znaczeniu dla męskiej sprawności seksualnej, doskonale wiedzą, że prostata bywa również nazywana „męskim punktem G”.

Zdrowa prostata – lepszy seks

„Męski punkt G” – to określenie na prostatę przyjęło się nie bez kozery. Skojarzenia z owianym legendą punktem kobiecej rozkoszy są jak najbardziej uzasadnione. Stymulacja prostaty w trakcie stosunku seksualnego może zapewnić nieznane dotychczas oblicze męskiego orgazmu, dużo intensywniejsze, niż w trakcie „konwencjonalnego” stosunku, w którym prostata stymulowana nie jest.

Masaż prostaty – dlaczego warto go robić?

Prostata ma tę właściwość, że wraz z wiekiem może się powiększać. Może to być spowodowane poważnymi dolegliwościami, łącznie z nowotworem, aczkolwiek prostata może się powiększać w wyniku rozrostu zdrowych komórek, które zacieśniając się wokół cewki moczowej powodują problemy z oddawaniem moczu, a także z erekcją.

Regularnie wykonywany masaż prostaty może zapobiec powiększaniu się tego narządu, a także umożliwić lepsze odczuwanie doznań podczas stosunku seksualnego. Masaż można wykonywać przy pomocy palca, ale lepszym rozwiązaniem jest użycie do tego celu profesjonalnego masażera prostaty.

Masażer prostaty – co to takiego?

Jest to specyficzy wibrator analny, który służy stymulacji prostaty. Posiada krzywiznę, która ułatwia zlokalizowanie „męskiego punktu G”, a także kołnierz zabezpieczający, który uniemożliwia utknięcie wibratora w odbycie.

Choć niektórym Panom może się wydawać, że stymulacja analna może być przyjemna wyłącznie dla mężczyzn homoseksualnych, są oni w błędzie. Stymulacja prostaty jest przyjemna zawsze, a orientacja seksualna nie ma tu nic do rzeczy. W dodatku jest bardzo zdrowa! Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą masażerów prostaty – dostępnych zarówno stacjonarnie, jak i internetowo: link.

Zachęcamy Was do uważnego śledzenia naszego bloga, gdzie już niebawem pojawi się obszerne porównanie różnych modeli masażerów intymnych przeznaczonych dla mężczyzn.