Gadżety erotyczne

Intimate Earth – przyjemność prosto z natury

Intimate Earth - przyjemność prosto z natury

Mamy przyjemność przedstawić Wam nowość w naszym salonie – pochodzącą z Kanady markę Intimate Earth.

Na ofertę tej marki składają się świetnej jakości środki do nawilżania miejsc intymnych (lubrykanty), olejki do masażu i środki wzmacniające doznania podczas seksu.

Intimate Earth - przyjemność prosto z natury

Być może niektórzy z Was pamiętają markę Intimate Organics – jeśli mieliście okazję stosować produkty z jej oferty, z całą pewnością przypadną Wam do gustu produkty Intimate Earth, która to marka jest jej nowym wcieleniem. Każdy produkt pochodzący od Intimate Organics został udoskonalony i umieszczony w nowym, dużo ładniejszym opakowaniu, opatrzonym nową nazwą, Intimate Earth.

Intimate Earth w produkcji swoich kosmetyków wykorzystuje wyłącznie najwyższej jakości, najlepsze dostępne składniki pochodzenia naturalnego.

Każdy produkt Intimate Earth jest w 100% wolny od parabenów, gliceryny i dietyloaminy, dzięki czemu możesz mieć pewność, że jego stosowanie jest całkowicie bezpieczne i nie niesie ze sobą ryzyka wystąpienia podrażnień ani reakcji alergicznych.

Intimate Earth – przyjemność prosto z natury

Intimate Earth w trosce o Twoje zdrowie zrezygnowało z wykorzystywania wszystkich niżej wymienionych substancji:

Parabeny: Są to wszelkiego rodzaju środki chemiczne, wykorzystywane jako substancje konserwujące w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Ich komponenty, w tym sole, są stosowane ze względu na ich bakterio- i grzybobójcze właściwości. Parabeny mogą się znajdować w różnego rodzaju środkach nawilżających, w tym lubrykantach, a także szamponach, żelach do golenia, niektórych farmaceutykach (do stosowania zewnętrznego), a nawet w paście do zębów.

Badania naukowe dowiodły, że parabeny mogą być absorbowane przez skórę i oddziaływać na receptory estrogenowe, stymulując komórki nowotworowe piersi do wzrostu. Parabeny mogą „udawać” hormon, estrogen, który ma swoją rolę w powstawaniu raka piersi. Konserwanty wykorzystywane w produkcji wielu kosmetyków, a także niektórych środków spożywczych, mogą mieć wpływ na powstanie nowotworu.

Wielu badaczy i specjalistów w dziedzinie pielęgnacji skóry odkryło, że konserwanty stosowane w wielu środkach kosmetycznych mogą być toksyczne. Im dłużej są stosowane, tym większe niosą ryzyko wystąpienia ich szkodliwych właściwości.

Na czym polega szkodliwość stosowania parabenów:

· Mogą wpłynąć na gospodarkę hormonalną u kobiet, zwiększając ryzyko wystąpienia chorób uwarunkowanych poziomem estrogenu, takich jak nowotwór sutka

· Mogą zmniejszyć liczbę plemników u mężczyzn

· Mogą wywoływać reakcje alergiczne, takie jak miejscowe zapalenie skóry i trądzik różowaty

· Intensyfikują inne reakcje alergiczne

· Może pobudzić wzrost komórek raka skóry

· Mogą wywoływać problemy z płodem u kobiet ciężarnych

Intimate Earth – przyjemność prosto z naturyGliceryna: Jest to środek utrzymujący wilgoć, stosowany przez wytwórców kosmetyków, artykułów spożywczych i farmaceutyków. Stosowana waginalnie, gliceryna „karmi” naturalne środowisko pochwy, powodując przerost drożdży, czego rezultatem może być wystąpienie infekcji. Choć wiele kobiet może nie doświadczyć infekcji drożdżowych z powodu stosowania gliceryny, kobiety mające tendencje do ich występowania powinny unikać stosowania produktów zawierających glicerynę.

Intimate Earth stosuje dwie różne pozbawione gliceryny formuły – Hydra oraz Defense, dla kobiet narażonych na występowania infekcji intymnych. Lubrykanty Melt oraz Soothe zawierają naturalnie występującą glicerynę pochodzenia roślinnego. To dużo bezpieczniejsza alternatywa dla gliceryny pochodzenia zwierzęcego lub syntetycznego, które są powszechnie stosowane.

Mentol: Zdecydowana większość mentolu stosowanego w produktach przeznaczonych do stosowania osobistego jest pochodzenia syntetycznego. Syntetyczny mentol może być drażniący i i wysuszający naturalne środowisko kobiecej pochwy wraz z łechtaczką. Naszą naturalną i w pełni bezpieczną alternatywą jest Mentha Pepperita, naturalny olejek z japońskiej mięty pieprzowej.

Siarczan glinu (ałun): Jest wykorzystywany w procesie konserwowania i marynowania. Ma również zastosowanie w środkach stymulujących miejsca intymne. Ponieważ ałun ma właściwości ściągające, może stymulować poprzez odwodnienie tkanek pochwy. Efektem tego może być ból podczas współżycia. Ponadto, ałun zaburza naturalny poziom pH i wpływa na mikroflorę pochwy, co może powodować infekcje. Istnieje ryzyko, że długotrwałe stosowanie siarczanu glinu może mieć toksyczne efekty uboczne.

Naturalną alternatywą dla ałunu, stosowaną przez Intimate Earth w Embrace jest kapsaicyna pochodząca z roślin pieprzu. Kapsaicyna powoduje, że ściany pochwy obkurczają się, nie wysuszając jej i nie zakłócając jej poziomu pH.

Benzokaina / lidokaina: Są to substancje, które blokują sygnały nerwowe przebiegające przez ciało. Stosowane w środkach rozluźniających (do seksu analnego), mogą mieć działanie znieczulające, potencjalnie doprowadzając do łez, a nawet uszkodzenia zwieracza. Intimate Earth wykorzystuje naturalny olejek goździkowy, który pozwala rozluźnić zwieracz, nie działając przy tym znieczlujaąco, co umożliwia bezpieczną i komfortową penetrację.

Aspartam: Jest stosowany w wielu lubrykantach smakowych oraz artykułach spożywczych jako zamiennik cukru. Badania wykazały, że stosowanie aspartamu może być zagrożeniem dla zdrowia. Aspartam wykazuje działanie obniżające odporność organizmu na infekcje wirusowe oraz może powodować wystąpienie opryszczki narządów płciowych i jamy ustnej, w ciągu 10 minut od konsumpcji. Aspartam rozpuszcza się, przez co może przedostać się do komórek ciała. Naszą, bezpieczną alternatywą dla aspartamu jest stewia.

Intimate Earth – przyjemność prosto z natury

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Intimate Earth. Wszystkie produkty w niej dostępne znajdziecie w Secret Place, zarówno stacjonarnie, jak i internetowo.