Gadżety erotyczne

Jak używać pompki do penisa?

pompka do penisa

Polepszenie wzwodu, trwałe zwiększenie rozmiaru członka, czy wsparcie leczenia zaburzeń erekcji to tylko niektóre z zastosowań pompki do penisa. Czym jest pompka do penisa i jak ja bezpiecznie stosować?

Jak działa pompka do penisa?

Budowa takiej pompki oraz zasada jej działania nie są skomplikowane. Pompka do penisa jest w zasadzie cylindrem, w którym zachodzi proces ssania. Po napompowaniu powietrza lub wody (w zależności od rodzaju pompki) wytwarza się podciśnienie, które powoduje zwiększenie penisa. Dzieje się tak w skutek napływu większej ilości krwi do trzonu prącia w większej ilości niż w sytuacji nie stosowania pompki. Dzięki temu można uzyskać zwiększoną i silniejszą erekcję. Efekt ten nie jest jednak zbyt trwały i zaraz po ściągnięciu pompki, penis będzie stopniowo wracał do pierwotnego rozmiaru. Jeśli chcesz utrzymać wzwód dłużej, sięgnij po pierścień erekcyjny, który zatrzyma odpływ krwi z penisa.

Wodna pompka do penisa Bathmate Hydromax7
Wodna pompka do penisa Bathmate Hydromax7

Korzyści ze stosowania pompki do penisa

Pompka do penisa to jedna z tańszych i skuteczniejszych metod zwiększania i wzmacniania erekcji. W przeciwieństwie do leków oraz zabiegów medycznych pompka jest niedroga, łatwa w użyciu i nie wymaga recepty. Metoda ta jest też nieinwazyjna i bezpieczna dla zdrowia. Nieprawdą jest jednak, że używanie pompki nie niesie ze sobą ryzyka. Nieprawidłowe użycie może spowodować ból, obrzęk, przebarwienia, a nawet długotrwałe uszkodzenie tkanek prącia. Aby uniknąć takich sytuacji zawsze używaj produktu zgodnie z załączoną do niego instrukcją. Pamiętaj też, że mimo podobnej zasady działania pompek mogą pojawiać się pewne różnice w zależności od modelu produktu, mające wpływ na sposób ich użytkowania. Aby uniknąć obrażeń ciała przestrzegaj zaleceń zawartych w instrukcji.

Zwróć uwagę na pompki mierzące ciśnienie

Jeśli nigdy nie używałeś pompki do penisa lub jesteś w tym temacie początkujący, możesz obawiać się, że napompujesz urządzenie za bardzo. W takiej sytuacji warto sięgnąć po pompkę z systemem pomiaru ciśnienia. Pozwoli to mieć wgląd w to, jakiemu ciśnieniu zostaje poddany członek.

Jak dopasować rozmiar urządzenia?

Wybór właściwego rozmiaru pompki do penisa jest niezwykle istotny dla komfortu użytkowania, uzyskanego efektu oraz zdrowia. Zbyt mała średnica może nie wystarczyć do wytworzenia odpowiedniego ciśnienia. Z kolei za duży produkt może generować zbyt silne ciśnienie. Może się również okazać, że przy zbyt szerokiej średnicy próżnia nie wytworzy się wcale.

By ustrzec się przed dobraniem nieodpowiedniego dla siebie rozmiaru należy dokładnie czytać opisy produktu i zmierzyć swój członek zarówno w stanie spoczynku, jak i we wzwodzie.

Idealnie dobrany rozmiar pompki to taki,  który jest dopasowany, jednak zostawia miejsce na erekcję.

Jak bezpiecznie używać pompki do penisa?

Pompowanie jest nowym doznaniem, do którego ciało musi mieć czas się przyzwyczaić. Ssanie trzeba zwiększać stopniowo i nie należy przesadzać z pompowaniem (zwłaszcza na początku).

Wodna pompka do penisa Bathmate Hydromax X20
Wodna pompka do penisa Bathmate Hydromax X20

Najlepiej zacząć od 2-3 sesji w tygodniu. Sesja nie powinna trwać dłużej niż 15 minut. Wskazane jest również wykonanie masażu penisa po zakończeniu sesji, aby przywrócić mu swobodny przepływ krwi.

Nie przekraczaj zalecanego czasu trwania sesji. Zbyt długie pompowanie może doprowadzić do wystąpienia obrażeń, takich jak pęcherze, przebarwienia, czy odrętwienie członka. Wszystkie te objawy są dość powszechne u osób początkujących i nie są trwałe. Jeśli zaobserwujesz na swoim ciele którąś z tych zmian, powinieneś zrobić przerwę do momentu całkowitego ich zniknięcia.

Kolejnym skutkiem nadmiernego pompowania mogą być pęknięte naczynia krwionośne, czego następstwem jest natychmiastowy ból, obrzęk oraz zasinienie. Może to wpłynąć na zdolność do uzyskania erekcji na okres kilku tygodni lub nawet miesięcy.

Podczas pompowania oprócz krwi wciągasz również płyn limfatyczny. Wydzielina ta występuje w ciele naturalnie lecz jej nadmiar może powodować obrzęk. Jeśli w długim czasie opuchlizna będzie się utrzymywać, należy zgłosić się do lekarza oraz przerwać stosowanie pompki do czasu wyleczenia.

Pamiętaj również, że pompowanie nigdy nie powinno sprawiać bólu. Wręcz przeciwnie – niektórzy mężczyźni uważają, że działanie pompki przypomina odczucia płynące z seksu oralnego.

Wybierz przezroczystą pompkę, aby widzieć jej działanie

Najprostszym sposobem na uniknięcie nadmiernego pompowania penisa jest obserwacja tego, co dzieje się wewnątrz cylindra i jak penis reaguje na pompowanie. Z tego powodu warto sięgać po pompki z transparentnym cylindrem.

Zawór szybkiego zwalniania powietrza/wody

Jeśli rozważasz zakup swojej pierwszej pompki zwróć szczególną uwagę na te, które posiadają zawór szybkiego zwalniania powietrza/wody. Pompki wyposażone w taki zawór pozwalają na szybkie i łatwe zwolnienie ciśnienia z cylindra. Dzięki temu w momencie wystąpienia zmian na ciele lub bólu można szybko zwolnić ciśnienie i zminimalizować lub wyeliminować potencjalne uszkodzenia ciała.

Przeciwwskazania do stosowania pompka do penisa

Nie każda osoba może używać pompki. Przeciwwskazaniem do jej stosowania są choroby układu krążenie, powodujące zakrzepy krwi lub nadmierne krwawienie oraz anemia sierpowata. Pompki nie mogą być używane również przez osoby przyjmujące leki rozrzedzające krew oraz z priapizmem.

Jeśli stosujesz leki na problemy z erekcją również powinieneś skonsultować się ze swoim lekarzem.

 

Na podstawie MrRacy