Poradniki O co boicie się zapytać... Gadżety erotyczne

Kulki analne – jak ich używać?

koraliki analne Flexi Felix

Kulki analne (inaczej koraliki analne) to kilka kulek wykonanych najczęściej z silikonu medycznego i/lub plastiku ABS połączonych ze sobą. Rozmiary poszczególnych kulek bywają różne – w przypadku jednych gadżetów kulki są identyczne, inne zaś mają kulki różnych rozmiarów, ułożone w kolejności od najmniejszej do największej. Na końcu sznurka kulek zawsze znajduje się szerszy element (najczęściej pierścień/pętelka), dzięki któremu w łatwy sposób kulki można włożyć do odbytu i je stamtąd wyjąć. Ten szerszy element jest jednocześnie blokadą, zapobiegającą wpadnięciu kulek analnych do odbytu.

FSoG kulki analne
FSoG kulki analne

Podobnie, jak uprawianie seksu analnego w ogóle, także zabawa kulkami analnymi wymaga nieco większego przygotowania. Sięgając po kulki analne trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Unikaj nylonowego sznurka

Niektóre kulki analne to kilka plastikowych kulek, połączonych nylonowym sznurkiem. Takich kulek należy bezwzględnie unikać. Plastik, z których wykonane są tego typu zabawki nie jest plastikiem bezpiecznym dla zdrowia, może popękać wewnątrz ciała i poranić odbytnicę. Sznurek nylonowy z kolei jest trudny do wyczyszczenia, a jednocześnie chłonie wszelkie zanieczyszczenia. Po kilku zabawach staje się więc potencjalnie siedliskiem wielu niebezpiecznych dla zdrowia mikroorganizmów. Węzły zawiązane na takim sznurku mogą zaś wywoływać uczucie dyskomfortu, a nawet bólu podczas używania takiej zabawki.

Koniecznie używaj lubrykantu

Każde analne pieszczoty wymagają stosowania lubrykantu. Bez lubrykantu narażamy się na otarcia i mikrourazy, nie mówiąc już o dolegliwościach bólowych.

Fun Factory Bendy Balls kulki analne
Fun Factory Bendy Balls kulki analne

Najlepiej jest zaopatrzyć się w lubrykant na bazie wody – jest on bezpieczny dla zabawek i w przeciwieństwie do lubrykantów silikonowych, nie uszkadza ich. Dostępne są na rynku lubrykanty wodne przeznaczone właśnie do seksu analnego. Mają one nieco inną konsystencję niż standardowe lubrykanty wodne i zawierają takie dodatki, jak np. olej jojoba, który działa rozluźniająco.

Lubrykant należy rozprowadzić na wszystkich koralikach. Można również nałożyć lubrykant na okolice odbytu (zewnętrzne i wewnętrzne). Wspomniane lubrykanty przeznaczone do seksu analnego są gęstsze, więc utrzymują się dłużej zarówno na gadżetach erotycznych, jak i na ciele.

A co z prezerwatywą?

Zakładanie prezerwatywy na koraliki analne to łatwy sposób na utrzymanie ich w czystości. Jeśli kulek używa więcej niż jedna osoba, stosowanie prezerwatywy zapobiega również przenoszeniu infekcji.

Sprawdź produkt przed pierwszym użyciem

Zanim zaczniesz zabawę swoimi nowymi koralikami analnymi, dobrze je obejrzyj. Wyjmij z pudełka i przyjrzyj się uważnie, czy kulki nie posiadają jakiś wad fabrycznych, w tym zwłaszcza pęknięć i ostrych krawędzi. Jeśli kulki posiadają jakieś wady, zwróć je niezwłocznie do sklepu i nie używaj ich.

Przed pierwszym użyciem kulki należy dokładnie wyczyścić (zgodnie z zaleceniami producenta, zamieszczonymi na lub wewnątrz opakowania).

W dobrym salonie erotycznym możesz dokładnie obejrzeć produkty, zanim je kupisz. Warto skorzystać z tej możliwości, by mieć pewność, że wybrane koraliki analne najlepiej odpowiedzą na nasze potrzeby.

Pierwsza zabawa kulkami analnymi

Nawet, jeśli kulki analne zakupione zostały z myślą o partnerze czy partnerce, warto poczuć na własnej skórze, jak taka stymulacja działa. Jeśli wypróbujesz je najpierw na sobie, łatwiej będzie Ci później reagować na potrzeby partnera czy partnerki.

Flexi Felix kulki analne
Flexi Felix kulki analne

Wszelkie pieszczoty analne wymagają szczególnej uważności i ostrożności, ponieważ odbyt jest bardzo wrażliwy i sam z siebie się nie rozluźnia. Podobnie też zabawa kulkami analnymi wymaga spokojnej, sprzyjającej rozluźnieniu atmosfery, zaufania do partnera i nie śpieszenia się. Aplikowanie kulek zacznij powoli, wsuwając bez pospiechu kolejne kulki do odbytu. Zwracaj uwagę na reakcje osoby, której koraliki są aplikowane. Jeśli odczuwa ona dyskomfort lub ból, zwolnij, a nawet przerwij zabawę. Po wsunięciu wszystkich koralików możesz je tam zostawić na jakiś czas i skupić się na innych pieszczotach. Możesz tez od razu zacząć je wyciągać, obserwując przy tym reakcje partnera czy partnerki. Za pierwszym razem pamiętaj jednak, by wyciągać kulki powoli. Jak już oboje oswoicie się z nową zabawką, możecie przejść do bardziej intensywnych i szybszych ruchów.

Jak działają koraliki analne?

Wsuwanie kulek analnych do odbytu nie wiąże się z odczuwaniem jakiejś szczególnej przyjemności. Przy odpowiedniej atmosferze (jak wyżej) nie jest też nieprzyjemne. Podobnie też zbliżonym do neutralnego uczuciem jest, gdy kulki są już wewnątrz ciała. Przyjemność czerpie się dopiero z wyjmowania kulek, kiedy to koraliki ocierają się o mięśnie zwieracza. Jest to źródłem bardzo przyjemnych i intensywnych doznań. Najprzyjemniejszym doznaniem zaś jest szybkie wyciąganie kulek w momencie szczytowania.

Joy Division Joyballs Anal kulki analne
Joy Division Joyballs Anal kulki analne

Pamiętaj, że nie każdy to lubi

Nie każdy jest fanem zabaw analnych. Tym bardziej nie każdemu może przypaść do gustu zabawa kulkami analnymi. Nie ma w tym nic złego. Zupełnie normalną i naturalną rzeczą jest, że jedne formy pieszczot lubimy, a inne nie sprawiają nam przyjemności. Trzeba o tym pamiętać.

Co jeszcze jest ważne?

Nie wolno przenosić zabawek erotycznych (oraz penisa, palców itd.) bezpośrednio z odbytu do pochwy czy ust. Wzorowanie się w tym przypadku na tym, co powszechne jest w filmach porno grozi wieloma poważnymi infekcjami, które skutkować mogą nawet pobytem w szpitalu.

Za każdym razem należy dokładnie umyć ręce, penisa, wibrator i wszelkie inne rzeczy, które zamierzamy przenieść z odbytu do pochwy czy ust. Można posiłkować się tu rękawiczkami nylonowymi czy nitrylowymi oraz prezerwatywami. Wówczas wystarczy przez zmianą ściągnąć prezerwatywę czy rękawiczkę i założyć nową.