Salon Zmysłów

Luksus w sypialni, czyli… seks na bogato!

Luksus w sypialni

Luksus to coś, czego większość z nas pożąda w swoim życiu. Wiele osób stawia sobie za cel podnoszenie jakości i komfortu swojego życia każdego dnia. Wiąże się to z dbałością o wszystkie jego sfery – staramy się o dobrze płatną pracę, która idzie w parze z naszymi zainteresowaniami. Troszczymy się o porządek w domu, staramy się zdrowo odżywiać i jak najczęściej uprawiać sport, dokładnie też planujemy każdą wolną chwilę, by wykorzystać ją na podróże, jeśli je lubimy, lub po prostu – na nasze ulubione aktywności. Wiele osób robi naprawdę bardzo wiele, by ich życie układało się po ich myśli, by było przyjemne i wolne od trosk. Często jednak pamiętamy o tym wszystkim, ale zapominamy o innej, niezwykle ważnej sferze naszego życia, jaką jest seks. Wprowadzenie odrobiny luksusu do sypialni może być czymś, co wyniesie Wasze życie intymne na nowe wysokości, o istnieniu których nawet nie wiedzieliście. Zaintrygowani? Uchylmy więc rąbka tajemnicy…

Luksus w sypialni, czyli najbardziej luksusowe gadżety erotyczne

Luksus w sypialni
Luksus w sypialni to nie tylko to, co widać na pierwszy rzut oka (Zdjęcie: Simon Pielow / Flickr)

Co to znaczy, że jedne zabawki erotyczne są luksusowe, a inne nie?

Luksus oznacza:

1. warunki zapewniające wygodne życie;

2. wysokiej jakości dobra materialne, służące ułatwieniu i uprzyjemniające życie, na które można sobie rzadko pozwolić

Źródło: SJP

Jeżeli mówimy o zabawkach erotycznych, druga definicja będzie bardziej odpowiednia. W tym wypadku o luksusie decyduje, po pierwsze: materiał, z jakiej zabawka została wykonana. Luksusowe zabawki będą zrobione wyłącznie z materiałów, które muszą być w 100% bezpieczne dla ciała i nie mogą wywoływać reakcji alergicznych. Takim tworzywem może być np. wysokiej jakości silikon klasy medycznej. Jest to materiał niezawierający dodatku substancji, które mogłyby być szkodliwe podczas kontaktu ze skórą. Taki silikon jest dodatkowo bardzo fajny, bo ma mnóstwo ciekawych właściwości. Jest bardzo przyjemny w kontakcie ze skórą, imitując uczucie kontaktu z prawdziwym ciałem. Łatwo go utrzymać w higienie. Może być barwiony na różne, zabawne kolory – niekoniecznie nasuwające erotyczne skojarzenia. Poza tym silikon może być elastyczny, a to także ma wpływ na niektóre funkcje gadżetów erotycznych.

Gdy weźmiemy do ręki oryginalną, luksusową zabawkę erotyczną i zabierzemy się za lekturę opisu na pudełku, możemy natrafić na sformułowanie „platinum grade silicone”, czyli silikon klasy platynowej. To rzadziej spotykany i dużo droższy silikon, który także jest całkowicie bezpieczny dla ciała, ale w tym wypadku jest on także wyjątkowo gładki i delikatny, choć wciąż nie tak delikatny jak cyberskóra. To materiał, który został specjalnie opracowany tak, by do złudzenia przypominał ludzkie ciało. Jest tak subtelny, że tak samo jak prawdziwa skóra, wymaga on pielęgnacji, żeby nie stracić swoich właściwości (używa się do tego specjalnego pudru do konserwacji).

Jednak silikon to tylko jeden z materiałów, z jakich wykonywane są zabawki dla dorosłych – istnieją także dużo bardziej ekskluzywne tworzywa, takie jak szkło, stal nierdzewna, srebro, czy nawet złoto.

Srebro i złoto wysokiej próby nie uczula, jest bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i jest łatwe do utrzymania w czystości. To wszystko sprawia, że idealnie nadają się do wykorzystania w produkcji gadżetów erotycznych, jednak jest coś jeszcze: metal świetnie przyjmuje temperaturę otoczenia. Jeżeli lubisz zabawy z temperaturą w sypialni, na pewno docenisz tą jego specyficzną właściwość: wystarczy owinąć zabawkę wilgotną ściereczką i włożyć do zamrażalnika, by ją błyskawicznie schłodzić. Odwrotny efekt możemy osiągnąć kładąc zabawkę na kaloryferze, lub umieszczając ją w zbiorniku z ciepłą wodą (oczywiście pod warunkiem, że zabawka jest odporna na działanie wody).

Materiał to jedno, ale jeżeli naprawdę pożądamy luksusu w sypialni, najważniejsza będzie dla nas jej funkcjonalność. Dobrze by było, by nasza zabawka nie tylko była bezpieczna, ale także skuteczna – oczekujemy więc, że będzie posiadać wiele trybów pracy, w tym poziomów intensywności, ponieważ wibracje mogą się od siebie bardzo różnić z uwagi na ich częstotliwość i moc, co ma podstawowy wpływ na doznania jakie czerpiemy podczas zabawy. Warto, by nasza zabawka była odporna na zanurzenia w wodzie, bo ułatwia to jej czyszczenie, a poza tym może nas najść ochota na użycie zabawki pod wodą i nie chcielibyśmy, by się zepsuła podczas zabawy. Luksusowe zabawki nie wymagają też kupowania baterii, bo są zasilane akumulatorem. To sprawia, że jeżeli tylko mamy przy sobie ładowarkę, nasza zabawka może nam służyć gdziekolwiek ją ze sobą zabierzemy. Niektóre zabawki nawet nie wymagają ładowarki, wystarczy je podłączyć odpowiednim kabelkiem do komputera.

Luksus w sypialni
Inez marki LELO – wibrator z 24-karatowego złota to luksus nie dla każdego. Ile kosztuje? Jedyne 50 tys. zł…

Przypomnijmy, że zgodnie ze słownikową definicją luksusu, na dobra luksusowe można sobie rzadko pozwolić – przyjmuje się, że jest tak głównie ze względu na ich cenę. Luksusowe gadżety do sypialni będą droższe od ich tańszych odpowiedników i mogą sięgać rzędu kilkuset, czy (jak w przypadku zabawek wytopionych ze złota) nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Czy są one warte swojej ceny? To oczywiście zależy przede wszystkim od naszych preferencji i od tego, czy lubimy się bawić zabawkami w sypialni. Jeżeli tak, oczywiście – są warte swojej ceny, z kilku powodów: po pierwsze, mamy pewność, że produkt który kupujemy posiada certyfikat jakości producenta oraz gwarancję, na podstawie której możemy odesłać niesprawny lub uszkodzony (nie z naszej winy) produkt do producenta, który zobowiązuje się zwrócić egzemplarz bez wady. W przypadku luksusowych zabawek erotycznych taka sytuacja nie zdarza się często, co świadczy o ich najwyższej jakości. Tego typu rzeczy kupujemy zazwyczaj rzadko, ale nie tylko ze z względu na ich cenę – jeżeli dokonamy dobrego wyboru, nasza zabawka będzie nam służyć i sprawiać przyjemność przez wiele lat, dzięki czemu po prostu nie odczuwamy potrzeby zakupu czegoś dodatkowego, bo to co mamy najzupełniej nam wystarczy.

Skoro już zdefiniowaliśmy luksus, przejdźmy do rzeczy – oto przykłady luksusowych zabawek dla dorosłych.

Luksus w sypialni
LELOIsla

Isla szwedzkiej marki LELO (strona internetowa) to przykład najwyższej jakości gadżetu erotycznego. To wibrator wykonany z najwyższej jakości materiałów, niezwykle wytrzymały, posiadający mocny silnik zdolny do pracy aż w 9 różnych programach, a do tego posiada specjalny pierścień na rączce, który ułatwia obsługę zabawki. Nie jest to gadżet tani, jednak jego zalety rekompensują wysoką cenę. Soraya, siostrzana wersja wibratora Isla to model z wypustką do stymulacji łechtaczki, czyli tzw. „króliczek”. Znacie „Seks w wielkim mieście”? Jeśli tak, z pewnością wiecie o co chodzi

Luksus w sypialni
Womanizer – bezdotykowy stymulator łechtaczki

 

Womanizer – to prawdziwa innowacja na rynku zabawek dla dorosłych. Jego działanie nie polega na wibracji, lecz na ssaniu. Dzięki pulsacji ciśnienia w kanaliku, jaki tworzy specjalna silikonowa nakładka przeznaczona do stymulacji łechtaczki, doznania płynące z korzystania z Womanizera są wstrząsające. To urządzenie jest w stanie wywołać orgazm łechtaczkowy praktycznie „na zawołanie”. Niewiele zabawek może zaoferować tak intensywne doświadczenia.

Luksus w sypialni
We-Vibe 4 Plus wibrator dla par sterowany aplikacją na smartfona

We-Vibe 4 Plus, czyli obecnie najbardziej zaawansowany technologicznie wibrator dla par. Wygląda jak duży klips, jednak to prawdziwie luksusowy gadżet, z którego można korzystać samodzielnie, bądź podczas stosunku z partnerem. To jednak nie wszystko – We-Vibe 4 Plus może być sterowany za pomocą aplikacji We-Connect, która umożliwia sterowanie pracą zabawki z poziomu aplikacji na urządzenia mobilne. Zdecydowanie niewiele kobiet może pozwolić sobie na luksus igrania z partnerem nawet wtedy, gdy jest on np. na wyjeździe służbowym na innym kontynencie. Choć brzmi to nieprawdopodobnie, dzisiaj jest to możliwe – możemy na żywo programować pracę silników w wibratorze We-Vibe, niezależnie od tego jak daleko się od niego znajdujemy. Więcej o aplikacji We-Connect przeczytacie na oficjalnej stronie producenta.

luksus w sypialni
Diamond Twenty-One, wibrator w kształcie diamentu od Bijoux Indiscrets

Nie wszystko co luksusowe musi być wyłącznie w zasięgu najbogatszych, co udowadnia marka Bijoux Indiscrets (strona internetowa) i jeden z jej flagowych produktów, Diamond Twenty-One. Choć wygląda jakby był zrobiony ze złota, nie jest, więc jego cena także nie jest powalająca, w przeciwieństwie do niego samego – diament od Bijoux Indiscrets powala swoją wyjątkową estetyką. Jest po prostu śliczny, a w dodatku osoba niewtajemniczona na pierwszy rzut oka z pewnością nie zorientuje się, że ma do czynienia z wibratorem.

Pamiętajcie, że wszystkie wyżej wymienione gadżety, jak również całe mnóstwo innych, luksusowych zabawek dla dorosłych czeka na Was w salonie Secret Place przy ul. Prostej 2/4 w Warszawie. Serdecznie zapraszamy.


Zdjęcie główne: Pea Chesh / Flickr