Poradniki

Co to jest masaż prostaty i jak go wykonać?

Co to jest prostata? To pytanie zadaje sobie bardzo wielu mężczyzn, niestety na ogół jednak dzieje się to dopiero wtedy, gdy odkrywają, że ich prostata zaczyna sprawiać kłopoty. Prostata, gruczoł krokowy, lub stercze to gruczoł wielkości orzecha włoskiego, znajdujący się u nasady penisa, poniżej pęcherza moczowego. To bardzo ważny narząd, mający wpływ na męską sprawność seksualną – odgrywa ważną rolę w produkcji spermy, a nawet może być źródłem ogromnej przyjemności seksualnej.

Przerost prostaty, czyli czego się boją mężczyźni?

Większość mężczyzn odkrywa jednak swoją prostatę dopiero po przekroczeniu granicy wieku średniego, gdy powoli zaczynają się pojawiać pierwsze oznaki przerostu prostaty. To zupełnie naturalny proces, którego doświadcza każdy mężczyzna. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy prostata zaczyna osiągać rozmiary, które zaczynają być kłopotliwe w codziennym życiu.

Gdy prostata zaczyna naciskać na cewkę moczową, zaczyna się irytujące parcie na pęcherz i problemy z oddawaniem moczu. Następnie zaczynają pojawiać się problemy z uzyskaniem i utrzymaniem erekcji. Przerost prostaty to najczęstsza przyczyna dysfunkcji seksualnych u mężczyzn, przysparzająca panom ogromu frustracji. Przez nią pojawia się zwątpienie w zdolność zaspokojenia partnerki lub partnera, obniżenie samooceny, niechęć do seksu, a nawet depresja.

Masaż prostaty – dla zdrowia i przyjemności

Czy istnieje jakiś sposób, aby zapobiec przerostowi prostaty? Na szczęście tak! Najlepszym sposobem na uniknięcie problemów z przerostem prostaty jest jej regularny… masaż. Masowanie prostaty poprawia ukrwienie tego narządu, umożliwia opróżnienie go z zalegających w nim wydzielin i jest najlepszą profilaktyką, skutecznie zapobiegającą jej przerostowi. Odpowiednio wykonany masaż prostaty może także doprowadzić do doświadczenia bardzo intensywnej przyjemności seksualnej – orgazmu prostaty.

Czy masaż prostaty boli? Odpowiedź: NIE. Masaż prostaty wykonywany w prawidłowy sposób nie może być bolesny, ani nie może być powodem jakiegokolwiek dyskomfortu.
Czy masaż prostaty jest przyjemny? Odpowiedź brzmi: TAK! Samo masowanie prostaty jest bardzo przyjemnym uczuciem. Jeśli masaż wykonywany jest odpowiednio, może doprowadzić do przeszywającego całe ciało uczucia euforii, nazywanego orgazmem prostaty.

Krzywdzące stereotypy

Temat masażu prostaty przez mężczyzn jest obciążony bardzo niesprawiedliwym tabu. Niestety, niektórzy wciąż błędnie sądzą, że masowanie ciała od wewnątrz jest jakkolwiek niezdrową aktywnością, związaną nawet ze zboczeniem seksualnym. Faktycznie, aby móc dostać się do prostaty trzeba wprowadzić masażer do odbytu, a to nie jest zgodne z heteronormatywnymi wzorcami kulturowymi. Oczywiście tego typu zarzuty są bardzo krzywdzące i kłamliwe. W rzeczywistości masaż prostaty jest bardzo zdrowy, a wykonują go mężczyźni dowolnej orientacji seksualnej.

Jak zrobić masaż prostaty?

Samodzielne wykonanie masażu prostaty bez użycia dodatkowych narzędzi jest praktycznie niemożliwe. Najlepiej użyć do tego celu specjalistycznego narzędzia, czyli masażera prostaty. To specjalny przedmiot, który został zaprojektowany tak, aby jego kształt umożliwiał łatwe wprowadzenie części masującej do odbytu w taki sposób, aby jej końcówka idealnie trafiała w prostatę. Masażer prostaty posiada specjalną rączkę, która umożliwia łatwe poruszanie masażerem i jednocześnie masowanie prostaty. Zazwyczaj masażery takie posiadają jeszcze drugie, krótsze ramię masujące, które masuje krocze po wprowadzeniu masażera do odbytu. Dzięki temu prostata masowana jest kompleksowo, zarówno od wewnątrz, jak na zewnątrz ciała.

Na zdjęciach od lewej: Nexus Excel / Nexus Neo / Nexus Titus

Masażery prostaty wykonane są z bezpiecznych dla ciała tworzyw, do których należy np. silikon klasy medycznej, czy poliwęglan. Są to tworzywa o gładkiej, delikatnej strukturze, przyjemne w dotyku, a przede wszystkim łatwe do utrzymania w czystości. Poliwęglan dodatkowo jest materiałem o ekstremalnie wysokiej odporności na uszkodzenia.

A może dodatkowy dreszczyk emocji?

Masaż prostaty może być jeszcze przyjemniejszy, jeśli zdecydujemy się na zakup wibrującego masażera prostaty. To specjalny rodzaj wibratora, przeznaczony specjalnie dla mężczyzn i służący masowaniu prostaty. Jest to urządzenie dużo sprawniejsze od klasycznych masażerów prostaty, które nie wibrują. Wibracje silnie rezonują wewnątrz ciała, zapewniając prostacie bardzo intensywny, komplekowy masaż, po którym pozostaje przyjemne uczucie błogości i relaksacji.

Na zdjęciach od lewej: LELO Billy / LELO Hugo / Nexus Revo Stealth

Firma LELO oferuje najlepsze na rynku gadżety erotyczne przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. W ofercie tej firmy znajdują się wibrujące masażery prostaty: LOKI, HUGO oraz BRUNO. Te dwa ostatnie są idealne do stymulacji bez użycia rąk, a HUGO wyposażony jest nawet w pilota, który możesz oddać partnerce lub partnerowi, aby mógł przejąć kontrolę nad Twoją przyjemnością.

Jak czyścić i przechowywać masażer prostaty?

Korzystając z masażera prostaty niezwykle ważna jest dbałość o podstawowe zasady higieny. Każdorazowo przed rozpoczęciem i po zakończeniu wykonywania masażu należy dokładnie umyć masażer za pomocą środku antybakteryjnego i czystej wody. Jeżeli produkt jest w pełni wodoodporny, można go umyć pod strumieniem wody. Po umyciu masażer należy dokładnie wytrzeć do sucha czystą ściereczką. Produkty intymne należy przechowywać w suchym miejscu nienarażającym na zachlapania czy innego rodzaju uszkodzenia.

MR