Salon Zmysłów

Orgazm równoczesny – jak go osiągnąć?

Orgazm równoczesny to jedno z najbardziej intymnych i ekscytujących przeżyć, jakie para może przeżyć podczas stosunku, jednak jak wiele innych dobrych rzeczy, nie przychodzi on łatwo.

Dalekie jednak od rzeczy niemożliwych tak, jak sięgnięcie kotła ze złotem na końcu tęczy, szczytowanie w tym samym momencie co Twój partner/partnerka może stać się możliwe, jeśli wykorzystasz jeden ze sposobów, które zwiększą Wasze szanse na zsynchronizowany sukces.

Orgazm równoczesny – jak go osiągnąć?

orgazm równoczesny

Dojdź do granicy

Edging to forma kontroli orgazmu, która zakłada doprowadzenie się (lub partnera) jak najbliżej „krawędzi” orgazmu, a następnie cofnięcie się. Brzmi to trochę jak nieskończone kuszenie – i może być włączone do ostrzejszego seksu, jeśli tego chcesz – przede wszystkim jednak sprawia on, że stajecie się czuli na znaki, jakie dają Wam Wasze ciała przed osiągnięciem orgazmu, a także czyni Was lepszych w kontroli nad tym, kiedy macie orgazm.

Runda numer dwa

Mężczyzna zazwyczaj potrzebuje od trzech do pięciu minut by osiągnąć orgazm w trakcie stosunku, podczas gdy kobiety potrzebują raczej od 12 do 14 minut. Zgodnie z zasadami matematyki, orgazm równoczesny nie wydaje się być możliwy.

Prawdopodobieństwo tego, że będziecie szczytować równocześnie jest dużo większe, jeśli  partner podczas Waszych miłosnych igraszek już raz doszedł – zwiększy się wtedy jego wytrzymałość w trakcie stosunku, a za nią szanse na kolejny, wspólny orgazm.

Ruchy końcowe

Jest wiele mitów i niedomówień na temat orgazmów, jednak idea, że niektóre pozycje umożliwiają łatwiejsze osiągnięcie orgazmu od innych z całą pewnością do nich nie należy.

Łechtaczka i punkt G to dwie z najbardziej erogennych sfer kobiecego ciała, a więc rekomendowany jest seks w pozycjach, które eksplorują te dwa obszary. Pozycja misjonarska i kowbojska pozwalają na ręczną stymulację łechtaczki, co jest metodą szczytowania zdecydowanej większości kobiet. Możesz wypróbować te pozycje podczas zabaw solo, a ułatwi Ci to dojść na szczyt podczas próbowania ich z partnerem.

Uczenie się tego, która pozycja sprawia, że partner dochodzi szybko, może być bardzo użyteczne dla partnerki, która może wykorzystać tę wiedzę, gdy sama zbliża się do orgazmu.

Użyj wibratora

Orgazm mieszany to taki orgazm, który można osiągnąć stymulując więcej niż jedną sferę erogenną jednocześnie; dla przykładu, łechtaczkę i punkt G, lub penisa i prostatę.

Używanie ulubionych zabawek erotycznych wspólnie – w trakcie masturbacji, a potem podczas stosunku – jest świetnym sposobem by zaznajomić się z tym, co Was najbardziej pociąga.

Możecie też wypróbować masażery dla par, które można założyć na siebie, takie jak TIANI 3 lub IDA, a umożliwią Wam one podzielenie się doznaniami, jak również kontrolę nad nimi przy użyciu bezprzewodowego pilota (który może także wibrować, dodatkowo intensyfikując wrażenia z seksu).

tiani3ida


Na podstawie: Donna Turner dla LELO