Chwila zapomnienia

Papieros po seksie? Jaki wpływ ma palenie na seks?

Papieros po seksie. Jaki wpływ ma palenie na seks?

Papieros po seksie, ach, chyba wszyscy przeżyliśmy to przynajmniej raz w życiu. W sypialni bałagan, ubrania leżą rozrzucone gdzieś na podłodze, a nad łóżkiem unosi się kłąb szarego dymu. Skąd się wziął ten nawyk? Czy palenie papierosów aby na pewno nie ma wpływu na sprawność seksualną? Jak zmieni się seks, gdy przestanie się palić papierosy? Na te i inne pytania poznacie odpowiedzi dzięki lekturze naszego dzisiejszego wpisu.

Papieros po seksie? Skąd w ogóle wziął się ten zwyczaj?

Papieros po seksie. Jaki wpływ ma palenie na seks?

Dlaczego po sexie chce się palić? Palenie to nawyk, który daje palaczom poczucie spełnienia i relaksu. Chwila spędzona z tlącym się zawiniątkiem w dłoni przynosi palaczowi złudne uczucie odprężenia. Jest ono złudne, ponieważ palenie samo w sobie nie działa odprężająco, a wręcz przeciwnie. Osoba uzależniona od nikotyny, którą dostarcza do organizmu w postaci dymu papierosowego, faktycznie odczuwa ochotę zapalenia papierosa, która objawia się natrętnym myśleniem o papierosie i napięciem nerwowym, a zapalenie od niego uwalnia.

Dlaczego jednak dzieje się to nawet po seksie, który przecież uwalnia od napięć nerwowych i powoduje uczucie głębokiego relaksu? Być może winna jest popkultura. Literatura i kinematografia od dziesiątek lat podtrzymuje trend dekadenckiego „dymka” po stosunku. Paląc po seksie osoba podświadomie wciela się w rolę postaci fikcyjnej, zapamiętanej w takiej samej sytuacji.

Nie ulega jednak wątpliwości, że nikotyna jest bardzo silnie uzależniającą substancją, która ma wpływ na dobre samopoczucie. Mózg palacza łączy uczucie relaksu i przyjemności z paleniem, a więc ochota na papierosa pojawia się zarówno w chwilach stresu, jak i wtedy, gdy palacz czuje się zupełnie dobrze. Paląca papierosy osoba dostrzega w paleniu formę celebrowania przyjemności. Papieros po seksie to coś niemal równie mistycznego, jak kawa i papierosy – i podobnie jak one, do niczego się nie nadają. To połączenie jest po prostu niesmaczne! No, ale wytłumaczmy to palaczom…

Niestety, wbrew temu, co mogłoby się wydawać tym, którzy palą: papieros po seksie wcale nie jest wskazany, a wręcz przeciwnie. Palenie może mieć katastrofalne skutki dla życia seksualnego i warto odpuścić sobie „dymka” zarówno po, jak i przed podjęciem stosunku. Nie tylko dlatego, że zapach palonego tytoniu jest bardzo intensywny, nieprzyjemny i trudny do usunięcia, ale także dlatego, że zawarte w papierosach substancje działają zabójczo na libido i sprawność seksualną, a dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet!

Jak papierosy wpływają na sprawność seksualną kobiet?

Palenie tytoniu może mieć katastrofalne skutki dla życia seksualnego kobiety. Papierosy brzydko pachną, a wraz z nimi dłonie, usta, ubrania. Trudno wyobrazić sobie przyjemną grę wstępną, gdy pachnie się popielniczką. To jednak dopiero początek, negatywnych skutków palenia papierosów kobieta może odczuć znacznie więcej i mogą być one znacznie poważniejsze, także dla jej życia seksualnego. Tytoń oddziałuje na komórki jajników i powoduje spowolnienie wydzielania estrogenów. To hormony, które mają bardzo istotne znaczenie dla seksualności. Konsekwencją obniżenia poziomu estrogenów jest obniżenie się poziomu libido, a nawet całkowita niechęć do seksu.

Organizm palaczek jest bardzo obciążony, dlatego palące kobiety wchodzą w okres przekwitania wcześniej, niż ich rówieśniczki. Kobiety powinny wiedzieć także, że gdy już menopauza się pojawi, leczenie jej objawów hormonalną terapią zastępczą będzie niemożliwe z uwagi na fakt palenia papierosów. Lekarz może odmówić takiej terapii z takich samych powodów, z jakich odmawia się ich kobietom stosującym antykoncepcję hormonalną.

Warto w tym miejscu się zatrzymać, ponieważ szczególnie niebezpieczne jest palenie papierosów przez kobiety, które stosują hormonalne tabletki antykoncepcyjne. Samo zażywanie takich środków może mieć efekty uboczne o różnym nasileniu. Paląc papierosy, możemy jednak spodziewać się nasilenia się tych objawów, włącznie ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia zakrzepicy. Warto więc pamiętać o tym, zanim sięgnie się po papieros po seksie.

Jak papierosy wpływają na sprawność seksualną mężczyzn?

Fatalnie. Palenie tytoniu ma tragiczny wpływ dla zdrowia seksualnego mężczyzn. Począwszy od kłopotów z uzyskaniem erekcji, poprzez całkowitą impotencję, a skończywszy chociażby na raku prostaty. Papierosy, na pozór wykonane z tytoniu zawiniątka, w rzeczywistości są bardzo skomplikowaną mieszanką wybuchową dla zdrowia, pełną rakotwórczych toksyn. Zazwyczaj mężczyźni zanim zdążą poznać najgorsze z możliwych konsekwencji palenia, zaznajamiają się z innymi. W sferze seksualnej w pierwszej kolejności pojawiają się problemy z uzyskaniem pełnego wzwodu. Erekcja możliwa jest do uzyskania dlatego, że penis wypełniony jest ciałami jamistymi, malutkimi naczynkami krwionośnymi, które wypełniają się krwią w chwili podniecenia. Palenie tytoniu powoduje zwężenie tych naczynek, wskutek czego erekcja staje się słabsza. Mężczyźni palący papierosy znacznie częściej mierzą się z problemem impotencji już po ukończeniu trzydziestego roku życia, niż ci, którzy nie palą.

To jednak nie wszystko. Palenie powoduje pogorszenie się jakości nasienia i zmniejszenie jego objętości. Wytrysk jest mniej „pokaźny”, co dla niektórych panów może być krępujące, jeśli moment wytrysku jest dla nich istotnym elementem udanego współżycia. Pogorszenie się jakości spermy oznacza mniejsze szanse na zajście w ciążę przez kobietę, ale również oznacza obniżenie jej walorów… smakowych. Jeśli mężczyzna lubi kończyć w ustach, to może być pewny, że jego partnerka lub partner jest w dużo gorszej sytuacji. Sperma mężczyzny palącego papierosy jest gorzka i cierpka w smaku, co może skutecznie zniechęcić do współuczestniczenia w widowiskowym finale.

Jak poprawić swoją kondycję seksualną w trakcie walki z nałogiem nikotynowym?

Jeśli podjęliście decyzję o rzuceniu palenia, to świetnie! Jesteście na dobrej drodze do tego, aby znów móc cieszyć się seksem w pełni sił. Oczywiście, negatywne skutki palenia są odczuwalne jeszcze przez długi czas po zaprzestaniu sięgania po papierosa. Na szczęście można pomóc sobie, przynajmniej w sferze seksualnej, poprawić jakoś swojego życia bez tytoniu. Można to zrobić poprzez zdrowe odżywianie, wzbogacone odpowiednią suplementacją. Na rynku dostępne są bezpieczne dla zdrowia, sprawdzone środki które wzbogacą Wasze życie w sypialni, jeśli papierosy zdążyły narobić w nim szkód. Panie skorzystają stosując preparaty pobudzające libido oraz stosując preparaty zwiększające czułość stref intymnych. Mężczyźni natomiast powinni sięgnąć po suplementy diety na potencję, które posiadają skład wzmacniający erekcję. Dzięki stosowaniu takich środków erekcja znów będzie silna i pełna, dzięki czemu seks znowu odzyska pełnię barw.

Jeśli szukacie nieszkodliwych i skutecznych suplementów diety, które pomogą Wam odzyskać pełnię sił po rzuceniu palenia, sprawdźcie ofertę naszego sklepu.

Macie jakieś spostrzeżenia lub doświadczenia związane z seksem i paleniem papierosów? Jeśli rzuciliście papierosy i odczuliście zmiany w sypialni, podzielcie się nimi i zachęćcie inne osoby do walki z nałogiem, pisząc komentarz.