Chwila zapomnienia

Zwiększ swoją seksualną pewność siebie!

Kobieca natura zmienną jest, o tym wiemy doskonale. Właśnie w związku z tą naturą, nie zawsze czujemy się na tyle seksowne, jak byśmy tego chciały. W dzisiejszych czasach nie jest to zresztą łatwe. W natłoku obowiązków w pracy i w domu, często kompletnie zapominamy o tym, aby poświęcić trochę czasu samej sobie. Narastające przemęczenie i stres doprowadza do obniżenia nastroju, spadku sił, a co za tym idzie, sprawia także, że tracimy swoją pewność siebie. Mam na myśli tę seksualną pewność siebie, która pozwala nam czerpać z seksu to, czego w nim poszukujemy. Czyli, mówiąc ogólniej, satysfakcję. Nie wspominam już o kobietach, które mają np. kompleksy na punkcie swojego ciała, lub inną blokadę psychiczną, która uniemożliwia im czerpanie przyjemności ze stosunku.

Zwiększ swoją seksualną pewność siebie!

Zwiększ swoją seksualną pewność siebie
Fot.: angrylambie1 / Flickr

Moja rada: znajdź czas dla siebie – i dobrze go wykorzystaj. Co to znaczy? To znaczy, że jeśli większość czasu po pracy spędzasz zajmując się domem, najpewniej nie poświęcasz wystarczająco czasu samej sobie. Jeśli jesteś przemęczona, to nie ma co się dziwić, że nie udziela Ci się romantyczny nastrój i nie masz ochoty na igraszki w sypialni. Moja rada – jeśli tego potrzebujesz, a skoro czytasz ten tekst, to być może tak jest – zaplanuj wieczór tylko dla siebie. Pod żadnym pozorem nie mów nikomu, jak zamierzasz go spędzić. Wyłącz telefon, zadbaj o przyjemną atmosferę i… popieść się trochę. Tak jest, sama! Jeśli nawet myśl o masturbacji powoduje, że się czerwienisz, to prawdopodobnie jest nad czym pracować. Warto sobie jednak pomóc: najlepszym do tego celu będzie urządzenie, które się nazywa… wibrator. Niektórzy uważają, że korzystają z niego tylko i wyłącznie kobiety, które mają problemy z seksem, ale to nie prawda, choć rzeczywiście, wibrator może pomóc niektóre problemy rozwiązać. Moim zdaniem wibrator to prawdziwy atrybut silnej i niezależnej kobiety, która nie boi się eksplorować swojej seksualności i, po prostu, czerpie radość z seksu.

Dlaczego masturbacja jest ważna? Ponieważ to najprostsza i najbardziej naturalna metoda, która pozwoli Ci poznać własne ciało i jego potrzeby. Tylko wtedy, gdy jesteś oswojona ze swoimi strefami erogennymi i wiesz, co Ci sprawia przyjemność, możesz cieszyć się prawdziwą swobodą w łóżku. Pamiętaj, żeby dzielić się tą wiedzą z partnerem – seksualna pewność siebie to także zdolność do opisania swoich potrzeb partnerowi. A jeśli partner też będzie wiedział, jak Ci sprawić przyjemność, to sam również będzie bardziej pewny siebie, a to już prowadzi prościutko do lepszego seksu.

Zobacz też, co Żenia i Piotr mówią o poznawaniu samej siebie, masturbacji i orgazmie: link.