jak poprawić smak spermy

Seks to prawdziwa uczta dla zmysłów. Doświadczenia, które przeżywamy w łóżku nie wiążą się tylko z dotykiem. Przyjemność można również osiągać, patrząc, wąchając lub smakując. Skupimy się dzisiaj na tym ostatnim zmyśle, jako że istnieją sprawdzone sposoby, aby uczynić seks smaczniejszym. Jakie? Sprawdźcie sami.

Stare powiedzenie „jesteś tym, co jesz” nie traci na aktualności również wtedy, gdy mówimy o seksualności. Jakość nasienia, jest ściśle powiązana z dietą mężczyzny i stopniem jego codziennej aktywności fizycznej. Jednak te czynniki mają wpływ również na inne właściwości spermy, takie jak jej zapach, gęstość, czy nawet smak. Może on być mniej lub bardziej słony, słodkawy czy też gorzki, zmienia się to wraz ze zmianą trybu życia, naszych nawyków. Seks oralny, nie jest dla każdego, to jasne. Wszystko zależy od osobistych upodobań i preferencji względem tego, w jaki sposób lubimy osiągać przyjemność w łóżku. Jednocześnie twoja niechęć do seksu oralnego może wynikać głównie z tego, że odrzuca cię smak spermy osoby partnerskiej. Poniżej dowiesz się, jak sprawić, by sperma była smaczniejsza.

Zmień dietę

Wydaje się to być całkiem oczywiste, ale wcale nie jest łatwe do zrobienia. Szczególnie gdy zmiana diety musi być permanentna, aby przyniosła efekty. Należy zadbać o lepsze nawodnienie organizmu, zrezygnować z dużych ilości kawy. Jeść trzeba regularnie, a posiłki powinny zawierać dużo świeżych owoców i warzyw.

Produkty, które poprawią smak twojej spermy należą regularnie zjadane słodkie owoce. Takie jak ananasy, melony, kiwi lub jagody. Dobrym pomysłem będzie włączenie do diety produktów bogatych w witaminę C, które ma w sobie na przykład seler. Żurawina natomiast pomoże zrównoważyć poziom pH spermy, dzięki czemu ta będzie miała lepszy smak.

Oczywiście najlepiej zacząć jeść je już kilka, kilkanaście dni wcześniej przed planowanym seksem oralnym. Przy swoich następnych zakupach do wózka sklepowego wrzuć jeszcze cynamon czy miętę pieprzową, przyprawy korzenne, natkę pietruszki, cytrusy. Natomiast zredukuj ilość spożywanego mięsa oraz nabiału. Jest wiele produktów, które mogą poprawić smak twojego nasienia. Jeśli coś jest dobre dla twojego organizmu, zdrowia, to prawdopodobnie będzie również dobre dla smaku, zapachu twojego nasienia. 

Rzuć nałogi

Palenie papierosów i picie alkoholu ma negatywny wpływ nie tylko na nasz wygląd zewnętrzny i ogólne zdrowie, ale także źle wpływa na to, jak smakujemy w miejscach w intymnych. Tyczy się to zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Należy więc bezwzględnie zapomnieć o papierosach. Mimo że „papieros po seksie” wydaje się być przyjemnym rytuałem, to po przeczytaniu tego tekstu przekonacie się, że jest inaczej. Papierosy to jeden z największych wrogów dobrego seksu. Nieco inaczej jest z alkoholem, który w małych ilościach może mieć pozytywny wpływ między innymi na układ krążenia.

Lampka czerwonego wina będzie także skutecznym afrodyzjakiem, który zwiększy naszą ochotę na seks. Trzeba jednak bardzo uważać, aby nie przesadzić, pamiętajmy, że każdy organizm może inaczej zareagować na taką samą dawkę alkoholu. Papierosy, jak i alkohol spożywany w większych ilościach mogą sprawić, że nasza sperma stanie się bardziej gorzka i kwaśna. Jeśli chcemy poprawić smak spermy, powinniśmy jednak zdecydowanie unikać alkoholu i nawadniać swój organizm sporą ilością wody, która oczyści nas z toksyn. Świeżo wyciśnięte soki owocowe będą orzeźwiającą, słodką alternatywą i również wpłyną na smak spermy.

Zacznij ćwiczyć

Regularna aktywność fizyczna będzie pierwszym krokiem do tego, by zwiększyć swoje erotyczne możliwości. Dotyczy to zarówno wytrzymałości, jak i jakości doświadczeń. Seks jest przyjemniejszy, gdy nasze ciało jest zadbane, to oczywiste. Regularne wylewanie siódmych potów na bieżni, rowerze, podczas biegania lub gimnastyki sprzyja wydalaniu szkodliwych toksyn z organizmu, które także mogą mieć negatywny wpływ na smak spermy.

Wypróbuj jadalne kosmetyki

Jeżeli chcemy, aby nasze ciało było prawdziwą ucztą dla podniebienia, możemy sięgnąć po jadalne kosmetyki. Jadalne lubrykanty są produkowane na bazie wody, a więc każdy z nich będzie bezpieczny dla zdrowia, a w dodatku można ich swobodnie używać w towarzystwie zabawek erotycznych wykonanych z silikonu. Paleta smaków jest naprawdę ogromna, od smaków owocowych, przez smaki popularnych alkoholi, aż po orientalną zieloną herbatę. Polecamy sprawdzić jadalne lubrykanty JO na bazie wody, na przykład ten o smaku truskawki czy owoców tropikalnych.