Papieros

Papieros po seksie, chyba wszyscy przeżyliśmy to przynajmniej raz w życiu. W sypialni bałagan, ubrania leżą na podłodze, a nad łóżkiem unosi się kłąb szarego dymu. Skąd się wziął ten nawyk? Czy palenie papierosów, aby na pewno nie ma wpływu na sprawność seksualną? Jak zmieni się seks, gdy przestanie się palić papierosy? Na te i inne pytania poznacie odpowiedzi dzięki lekturze naszego dzisiejszego wpisu.

Papieros po seksie? Zdecydowanie odradzamy

Chwila spędzona z tlącym się zawiniątkiem w dłoni przynosi palaczowi złudne uczucie odprężenia. Jest ono złudne, ponieważ palenie samo w sobie nie działa odprężająco, a wręcz przeciwnie. Osoba uzależniona od nikotyny, którą dostarcza do organizmu w postaci dymu papierosowego, faktycznie odczuwa ochotę zapalenia papierosa, która objawia się natrętnym myśleniem o papierosie i napięciem nerwowym, a zapalenie od niego uwalnia. Niestety, wbrew temu, co mogłoby się wydawać tym, którzy palą: papieros po seksie wcale nie jest wskazany, a wręcz przeciwnie. Palenie może mieć katastrofalne skutki dla życia seksualnego i warto odpuścić sobie papierosa zarówno po, jak i przed podjęciem stosunku. Nie tylko dlatego, że zapach palonego tytoniu jest bardzo intensywny, nieprzyjemny i trudny do usunięcia, ale także dlatego, że zawarte w papierosach substancje działają zabójczo na libido i sprawność seksualną, a dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet! Dzięki uwarunkowaniom popkulturowym może nam się wydawać, że papieros po seksie wzmocni przed chwilą odczuwaną przyjemność. Jest wręcz przeciwnie. Jeśli od razu po stosunku masz potrzebę zapalić, to proponujemy, aby znaleźć inne rozwiązanie. 

Jak papierosy wpływają na sprawność seksualną kobiet?

Palenie tytoniu może mieć katastrofalne skutki dla życia seksualnego kobiety. Trudno wyobrazić sobie przyjemną grę wstępną, gdy pachnie się popielniczką. To jednak dopiero początek, negatywnych skutków palenia papierosów mogą mieć negatywne skutki także dla jej życia seksualnego. Tytoń oddziałuje na komórki jajników i powoduje spowolnienie wydzielania estrogenów. To hormony, które mają bardzo istotne znaczenie dla seksualności. Konsekwencją obniżenia poziomu estrogenów, jest obniżenie poziomu libido, a nawet całkowita niechęć do seksu.

Organizm palaczek jest bardzo obciążony, dlatego palące kobiety w porównaniu do ich rówieśniczki wcześniej wchodzą w okres przekwitania. Szczególnie niebezpieczne, jest palenie papierosów przez kobiety, które stosują hormonalne tabletki antykoncepcyjne. Samo zażywanie takich środków może mieć efekty uboczne. Paląc papierosy, możemy jednak spodziewać nasilenia się tych objawów, włącznie ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia zakrzepicy. Warto więc pamiętać o tym, zanim sięgnie się po papieros po seksie.

Jak papierosy wpływają na sprawność seksualną mężczyzn?

Palenie tytoniu ma tragiczny wpływ dla zdrowia seksualnego mężczyzn. Począwszy od kłopotów z uzyskaniem erekcji, poprzez całkowitą impotencję, a skończywszy, chociażby na raku prostaty. Papierosy w rzeczywistości są bardzo skomplikowaną mieszanką wybuchową dla zdrowia, pełną rakotwórczych toksyn. W sferze seksualnej w pierwszej kolejności pojawiają się problemy z uzyskaniem pełnego wzwodu. Erekcja możliwa jest do uzyskania dlatego, że penis wypełniony jest ciałami jamistymi, malutkimi naczynkami krwionośnymi, które wypełniają się krwią w chwili podniecenia.

Palenie tytoniu powoduje zwężenie tych naczynek, wskutek czego erekcja staje się słabsza. Mężczyźni palący papierosy znacznie częściej mierzą się z problemem impotencji już po ukończeniu trzydziestego roku życia niż ci, którzy nie palą. To jednak nie wszystko. Palenie powoduje pogorszenie się jakości nasienia i zmniejszenie jego objętości. Wytrysk jest mniej „pokaźny”, co dla niektórych panów może być krępujące, jeśli moment wytrysku jest dla nich istotnym elementem udanego współżycia. Pogorszenie się jakości spermy, oznacza mniejsze szanse na zajście w ciążę przez kobietę, jak również sprawia, że sperma staje się gorzka i cierpka w smaku, co może odrzucić osoby partnerskie od seksu analnego.

Jak poprawić swoją kondycję seksualną w trakcie walki z nałogiem nikotynowym?

Już samoograniczenie ilości wypalanych papierosów nieznacznie poprawi zaburzenia erekcji, dlatego rzucenie palenia będzie miało wpływ na Twój popęd seksualny oraz samą erekcję. Jeśli jednak nawet po zaprzestaniu palenia odczuwasz skutki swojego nałogu, to na rynku są sprawdzone środki, które wzbogacą Wasze życie w sypialni.

Panie skorzystają na przykład z lubrykantu marki Mojo, Intimate Earth Mojo Natural Warming Libido Glide, który pozwala zwiększyć ochotę na seks. Mogą również spróbować suplement diety zwiększający libido marki Bijoux Indiscrets. Mężczyźni natomiast powinni sięgnąć po kolejny żel marki Mojo. Powinni wypróbować Intimate Earth Mojo Natural Prostate Stimulation Gel, który zwiększa przepływ krwi do prostaty, polepszając jej wrażliwość i umożliwiając osiągnięcie silniejszych orgazmów. Mogą również sięgnąć po żel, który pozwala osiągnąć mocniejszą i dłuższą erekcję, czyli Intimate Earth Mojo Niacin and Ginseng Penis Stimulating Gel

Jeśli szukacie nieszkodliwych i skutecznych suplementów diety, które pomogą Wam odzyskać pełnię sił po rzuceniu palenia, sprawdźcie ofertę naszego sklepu.

Macie jakieś spostrzeżenia lub doświadczenia związane z seksem i paleniem papierosów? Jeśli rzuciliście papierosy i odczuliście zmiany w sypialni, podzielcie się nimi i zachęćcie inne osoby do walki z nałogiem w komentarzach.