Pegging

Pegging – co to jest?

Mówiąc pegging, mamy zazwyczaj na myśli sytuację, w której heteroseksualna kobieta penetruje analnie swojego heteroseksualnego partnera. Choć termin powstał w 2001 roku w odpowiedzi na konkurs, który zorganizował redaktor Dan Savage, zajmujący się pisaniem porad na temat seksu, to praktyka ta istniała dużo, dużo wcześniej. Jedna z pierwszych zarejestrowanych odniesień do peggingu pojawia się w powieści Williama S. Burroughs „Nagi lunch” z 1956 r.

Główna różnica pomiędzy peggingiem a innymi praktykami opartymi na penetracji analnej polega na tym, że zamiast używania ręcznego masażera prostaty, penetrująca partnerka sięga po strap-on. Jest to uprząż z dildem umożliwiająca penetracje partnera. Zazwyczaj myśląc o pegging, myślimy o seksie w pozycji „na pieska”, bo sprawdza się ona najlepiej dla wielu par. Noszącej uprząż daje ona dużo większą kontrolę, jak również swobodę poruszania się, szczególnie gdy partner jest dużo większy od niej.

Dlaczego kobieta może chcieć uprawiać pegging?

Zainteresowanie kobiet peggingiem może być związane z pociągiem do dominacji, chęcią wprowadzenia do Waszej relacji elementów BDSM. Jeżeli Twoja partnerka pragnie wypróbować peggingu, może to oznaczać, że chce postawić się w innej, nowej roli, niż stawiać w niej Ciebie. Pragnie być osobą, która penetruje. Nie ma w tym nic złego. Oczywiście, wciąż wiele kobiet wypróbowuje pegging, ponieważ wiedzą, jak dużą przyjemność sprawia to im partnerom, cieszą się więc ze sprawiania przyjemności.

Jednocześnie niektóre uprzęże strap-on są zaprojektowane w taki sposób, aby podczas używania, nosząca ją osoba również odczuwała przyjemne doznania, np. poprzez umieszczenie w uprzęży małego wibratora. Oczywiście, wibrator możesz umieścić w uprzęży samodzielnie. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym, czym jest strap-on, to proponujemy przeczytać ten tekst. W naszym sklepie znajdziecie między innymi:

  1. Happy Rabbit Rechargeable Vibrating Strap-On Harness Set Purple – to w pełni regulowaną uprząż oraz wibrator z 15 funkcjami wibracji.
  2. Czarna uprząż z dildem Taboom Strap-On Harness Black with Dong S – to luksusowa uprząż z silikonowym dildo w zestawie.

Dlaczego mężczyzna może chcieć uprawiać pegging?

Mężczyzna podczas peggingu może po prostu odczuwać podniecenie wywołane obserwowaniem partnerki dominującej w sypialni. Może podniecać go również doświadczenie innego rodzaju aktywności seksualnej. Mężczyzna może po prostu czerpać niesamowitą przyjemność ze stymulacji prostaty. Jeśli uwielbiasz doznania, które zapewnia Ci między innymi nowoczesny i designerski masażer prostaty Hugo, wyprodukowany przez szwedzką markę LELO, precyzyjnie dopasowujący się do męskiej anatomii, to prawdopodobnie pegging również sprawi Ci niesamowitą przyjemność. Pamiętaj, że doświadczenie peggingu wcale nie jest niemęskie.

Konkluzja

Tak, jak w każdej aktywności związanej z seksem, a szczególnie z seksem analnym, to niezwykle ważne, aby zaczynać powoli i komunikować się w trakcie. To całkowicie normalne, jeśli czujesz się nieswojo rozpoczynając rozmowę o peggingu. Jednak nie powinieneś się wstydzić, ale szczerze porozmawiać o swoich potrzebach. Nigdy nie wiadomo, może zachęci to Twoją partnerkę do zwierzenia się ze swoich fantazji. Pamiętaj, aby ze swoim partnerem czy partnerką szczerze rozmawiać o pragnieniach, oczekiwaniach, granicach. Rozpoczynając seks analny, a konkretnie pegging pamiętaj o tym, że na początku może być to dość nieprzyjemne, niełatwe. Na pewno będzie to wymagać cierpliwości i wielu prób.

Podczas podniecenia u kobiet dochodzi do naturalnego nawilżenia pochwy, niestety odbyt nie produkuje naturalnego śluzu, który mógłby zapewnić dobre nawilżenie. Żeby osoba penetrowana odczuła jak najwięcej przyjemności z tej aktywności seksualnej, zalecamy zastosować dobrej jakości lubrykant. Użycie lubrykantu ułatwia penetrację i przeciwdziała powstawaniu otarć czy podrażnień. Polecamy wodny lubrykant analny Intimate Earth Mojo Waterbased Anal Relaxing Glide. Jest to lubrykant analny o właściwościach rozluźniających odbyt.

 

Na podstawie: Katy Thorn dla LELO