Tantra

Seks tantryczny – czym jest?

Jest to szczególny rodzaj intymności. Seks tantryczny ma na celu pogłębić relacje między Tobą a Twoją osobą partnerską. Ten rodzaj seksualnego zbliżenia, skupia się nie tyle na orgazmie, ale właśnie na zbliżeniu, powolnym zapewnianiu sobie przyjemności. Zwiększaniu uważności na osobę partnerską, na ich potrzeby. Ważne jest pozostanie w ciągłym kontakcie emocjonalnym. Sam akt seksualny opiera się nie tyle na fizyczności, jak na sensualności, czułym dotyku, afirmacji, poszerzaniu samoświadomości. Skupiamy się na sobie oraz uczymy się, jak lepiej wsłuchiwać się w potrzeby naszej osoby partnerskiej. Mimo że w przeszłości seks tantryczny skupiał się na binarnej relacji między kobietą a mężczyzną, to nie ma przeszkód, aby seks tantryczny uprawiały osoby niezależnie od płci czy orientacji seksualnej.

Od czego zacząć seks tantryczny?

Seks tantryczny to powolne uprawianie miłości. Połączenie dwóch energii seksualnych ma na celu uprawianie powolnego seksu, który poprzedza długa gra wstępna. Należy zadbać o odpowiedni nastrój, zatroszczyć się o ciało, aby było całkowicie rozluźnione. Należy przygotować się na intensywną dawkę czułych pieszczot.

Odpowiedni nastrój

Ważne, aby zadbać o odpowiedni nastrój w pomieszczeniu, w którym będziemy wymieniać się energią seksualną i cieszyć się bliskością. Piękna, przyjemna w dotyku pościel, czy zasłonięte zasłony będą dobrym początkiem w tworzeniu romantycznego nastroju. Warto zapalić kilka świec zapachowych, które otulą nas przyjemnym zapachem, gdy zaprosimy naszego partnera. Warto wybrać między innymi świeczkę do masażu o zapachu wanilii i kakao marki Lelo, która swoim słodkim zapachem odurzy zmysły, a następnie zmieni ona swoją konsystencję w ciepły olejek do masażu i będzie świetnym dodatkiem podczas późniejszej gry wstępnej.

Bliskość

Nadzy kochankowie siadają naprzeciw siebie po turecku, stykają się kolanami. Nawiązują kontakt wzrokowy, skupiając się na sobie nawzajem. Obserwują ciało osoby partnerskiej. Trzymając się za dłonie, starają się zsynchronizować oddychanie. Starają się oddychać jednym rytmem, w którym w każdej chwili mogą całkowicie się zatracić. Przez kilkanaście minut pozostają w tej pozycji, utrzymując kontakt wzrokowy, skupiają się tylko na sobie nawzajem.

Gra wstępna

Po kilku minutach zatracania się w sobie nawzajem, czas na czuły, powolny dotyk. Niech opuszki palców dotykają twarzy, delikatnie przesuwają po szyi, ramionach. Niech powoli głaszczą kark, ramiona, piersi, brzuch. Powoli badajcie ciało osoby partnerskiej. Niech towarzyszy Wam brak pośpiechu. Zalecamy delikatne muskanie, całowanie, głaskanie ciała partnera. Można ssać sutki swojej osoby partnerskiej, a także ustami badać inne fragmenty ciała drugiej osoby. Pieścić wewnętrzną część uda, wrażliwe na pocałunki płatki uszu czy piersi.

Zachęcamy, aby rozsmarować jadalną czekoladę na ciele swojego partnera, aby wraz z badaniem kolejnych stref erogennych, powoli muskać skórę szorstkim językiem. Można rysować wzory, pisać afirmujące słowa, żeby po chwili zlizywać je z podnieconego ciała i jeszcze mocniej działać na zmysły drugiej osoby. Warto poeksperymentować z temperaturą. Użyć rozgrzewającego olejku do masażu. Warto sprawdzić również żel chłodzący, który zapewni przyjemne dreszcze, chłodząc wszystkie całowane obszary. Kosmetyki marki Slow Sex doskonale sprawdzą się przy wzajemnym, powolnym rozkoszowaniu się ciałem. Oferują różne rodzaje stymulacji, prawdziwą celebrację zmysłowości i gry wstępnej.

Proponowane pozycje

Pozycja "yab-yum"

Jest to jedna z podstawowych pozycji seksu tantrycznego. W tej pozycji na początku kochankowie siadają naprzeciwko siebie, utrzymując kontakt wzrokowy, opuszkami palców badają ciało partnera, muskając ustami skórę. Osoba penetrująca siedzi ze skrzyżowanymi nogami, a w pewnym momencie partnerka siada na nim, oplatając go nogami w pasie. Każdy z partnerów kładzie prawą rękę na karku drugiej osoby, lewą dłoń na kości ogonowej. Powoli partnerzy gładzą się po plecach, starając się zsynchronizować oddech.

Job-Yum

Po pewnym czasie kobieta może ocierać się o penisa mężczyzny. Kiedy penis staje się twardy, zostaje wprowadzony do pochwy. Spróbujcie znaleźć własny rytm, powoli kołysząc się w przód i w tył. W tej pozycji możesz bez problemu całować każdy kawałek twarzy swojego partnera, ocierając się o niego.

Solo masturbacja

Chociaż seks tantryczny kojarzy się głównie z nawiązywaniem więzi z osobą partnerską, nie jest to jedyna możliwość. Korzystając z tantry można skupić się również na samej sobie. Zwykle masturbacja doprowadza do szybkiego, mocnego orgazmu. Nie tym razem, tantryczny masturbacja również skupia się na powolnym dotyku. Dlatego, jeśli masz zamiar doświadczyć tantrycznej masturbacji, upewnij się, że będziesz mogła poświęcić sporo czasu na powolny solo seks i pełną relaksację.

Jeśli pragniesz zastosować elementy tantry podczas masturbacji, to skup się na powolnym oddechu. Najlepiej, jeśli zamkniesz oczy i skupisz się na każdym fragmencie swojego ciała, seksualnej energii, która właśnie przez ciebie przepływa. Możesz zapalić zapachową świecę, stworzyć taki nastrój, dzięki któremu będziesz mogła się odprężyć. Jak już mówiłam, zapewnij sobie przestrzeń na długie i powolne zaznajamianie się z samą sobą, strefami erogennymi, akceptując seksualne potrzeby własnego ciała. Na pewno dobrym pomysłem przy tej długiej, solo przyjemności będzie długa, ciepła kąpiel. Warto dodać do niej czułe kule do kąpieli czy wyjątkową sól do kąpieli.

Pozycja misjonarska

Jest to jedna z najpopularniejszych pozycji seksu tantrycznego. Kochankowie podczas zbliżenia utrzymują kontakt wzrokowy. Pozycja zapewnia wygodę, relaks, bliski kontakt z osobą partnerską. Jeden z partnerów kładzie się na łóżku, podłodze, dywanie, a osoba dominująca kładzie się między jej nogami. Dzięki tej pozycji możemy szeptać sobie afirmujące słówka, przytulać się, ponownie całować. Zanim nastąpi jakakolwiek penetracja, spróbujcie zsynchronizować swoje oddechy. To, jak i długie, powolne pchnięcia są ważniejsze niż sam orgazm.

Pozycja skrzyżowane klucze

Kobieta kładzie się na plecach, unosi swoje nogi, a następnie krzyżuje je w górze. Opiera je na barkach mężczyzny, dzięki czemu łatwiej będzie jej pracować mięśniami kegla. Mężczyźnie ułatwia to głęboką penetrację. Para przez cały czas utrzymuje kontakt wzrokowy, co pogłębia ich relację.

Cel seksu tantrycznego

Podczas każdej aktywności seksualnej, może istnieć cały szereg oczekiwań, wywierający na nas niepotrzebną presję. Zamiast skupić się na swoim ciele, jak i partnerze, spinamy się. Myślimy tylko o tym, czy nie robimy niczego głupiego, jak prezentuje się nasze ciało. Nie jesteśmy w stanie się rozluźnić, mając w głowie niepotrzebne wymagania, stawiane sobie, jak i parterowi. Tantra polega na wyrzuceniu tego wszystkiego przez okno. Skupia się na przedefiniowaniu swojego myślenia o seksie. Zakłada uczynienie seksu intymnym aktem, zbliżającym nas do samego siebie, jak i partnera.

Tantra każe nam skupić się na energii seksualnej, intymnym połączeniu, zrozumieniu siebie, jak i osoby partnerskiej. Celem seksu tantrycznego, nie jest uzyskanie szybkiego orgazmu, a raczej odkrywanie, głębokie poznawanie, czuły dotyk i gra wstępna. Jednym z aspektów tego rodzaju aktywności seksualnej, jest właśnie częste uprawianie seksu bez osiągania orgazmu, jako że nie jest to jedyne źródło przyjemności czy cel, do którego powinniśmy dążyć podczas tantry. Seks tantryczny dotyczy bliskości, jak i kontroli, między innymi nad tym jak i kiedy osiągniesz orgazm. Techniki oddychania i uważność, mogą prowadzić do późniejszego intensywniejszego, silniejszego orgazmu. Skupiamy się na długiej grze wstępnej, małych przyjemnościach, które stają się priorytetem.

Jeśli nie zdołacie, czy też nie chcecie całkowicie powstrzymać orgazmu, to pamiętajcie, że seks tantryczny uprawiacie po to, aby nadać swojemu życiu seksualnemu powolny, całkiem nowy wymiar satysfakcjonującej przyjemności. Pozwólcie swojemu ciału zatracić się w tym czułym dotyku.