Prezerwatywy lateksowe i nielateksowe – które wybrać?Mimo wielu środków antykoncepcyjnych na rynku, prezerwatywy to najpopularniejsza metoda antykoncepcji i jak wiadomo, jest to jedyny środek, który zabezpiecza przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Wiadomo też, że prezerwatywa nie daje 100% ochrony przed ciążą lub chorobami wenerycznymi np. może być źle założona, może się zsunąć lub po prostu to czego obawia się większość – może pęknąć. Mimo to przy jej prawidłowym użyciu skuteczność jest bardzo wysoka.

Producenci prezerwatyw wyszli na przeciw wszystkim problemom, jakie mogą mieć użytkownicy w związku z używaniem ich, dlatego możemy znaleźć mnóstwo rodzajów prezerwatyw! Od prążkowanych poprzez prezerwatywy smakowe, prezerwatywy super cienkie, w różnych kolorach i kształtach, i tu lista wcale się nie kończy. Ale co w przypadku, kiedy jedno z partnerów, lub oboje mają uczulenie na lateks? Na to również jest rozwiązanie!

Prezerwatywy lateksoweNajpopularniejszym rodzajem prezerwatyw są te wykonane z lateksu - materiału pochodzącego z drzew kauczukowych. Prezerwatywy lateksowe to skuteczna metoda antykoncepcji, jednak tylko wtedy, gdy są używane prawidłowo. Należy koniecznie zwracać uwagę na odpowiednie zakładanie prezerwatywy, stosowanie odpowiedniego rozmiaru czy też jej datę przydatności. Przy stosowaniu prezerwatyw lateksowych należy też zrezygnować z niektórych żeli intymnych i lubrykantów - ich składniki mogą uszkadzać powłokę prezerwatywy, zmniejszając jej skuteczność.

W sklepach dostępne są bardzo różne rodzaje prezerwatyw - można wybierać spośród tych o różnych smakach i zapachach, wiele ma również zmodyfikowany kształt: wypustki i prążki na powierzchni prezerwatywy zwiększają doznania kobiet podczas stosunku. Takie prezerwatywy mogą stanowić ciekawe urozmaicenie w życiu erotycznym.

Warto pamiętać, że za mały, mocno obciskający kondom nie tylko obniża erekcję, ale również może pęknąć. Z kolei używanie zbyt dużych prezerwatyw grozi zsunięciem, a dodatkowo facet widząc, że jego przyjaciel nie jest wystarczająco imponujący, żeby wypełnić kondom, może się niepotrzebnie stresować. Aby się przed tym ustrzec, dokładnie dopasujcie rozmiar prezerwatywy do swoich możliwości. Testujcie różne wielkości i marki, aż wreszcie traficie na kondom idealny, czyli taki, którego można naciągnąć na cały penis, aż do nasady.

Prezerwatywy nielateksowe

Ostatnimi czasy bardzo dużą popularnością cieszą się prezerwatywy nielateksowe wykonane na przykład z Poliizoprenu. Są one zdecydowanie cieńsze od standardowych prezerwatyw wykonanych z lateksu, ale też doskonale przewodzą ciepło ciała, oraz zapewniają bardziej naturalne odczucia ze stosunku. Oferta prezerwatyw nielateksowych stale rośnie, więc idąc do sklepu możemy wybrać między bardziej nawilżonymi, z wypustkami, o większym rozmiarze lub nawet takich przeznaczonych do noszenia w portfelu. Prezerwatywy nielateksowe są docenione nie tylko przez alergików, ale też przez wielu użytkowników, którzy cenią sobie doznania, jakie osiągają dzięki tym prezerwatywom. Bardzo istotny jest dobór odpowiednich prezerwatyw. Statystycznie na wybór prezerwatyw przeznaczamy jedynie 7 sekund! To zdecydowanie za mało jeśli chcemy osiągnąć pełną wygodę oraz bezpieczeństwo. W tym czasie nie jesteście w stanie znaleźć odpowiedniego rozmiaru prezerwatywy, który przecież ma kluczowe znaczenie jeśli chodzi o erotyczne doznania każdego faceta.

Mężczyźni jednak ciągle narzekają, że seks w prezerwatywie nie sprawia im przyjemności, bo to przecież jak „całowanie się przez worek”. Niestety, nie wszystkie kobiety mogą lub chcą stosować antykoncepcję hormonalną, więc prezerwatywa w przypadku wielu par staje się jedynym środkiem zabezpieczającym przed ciążą, który jest łatwo dostępny i nie wymaga dużego wkładu finansowego. Ale przecież istnieją sposoby, aby seks z prezerwatywą był bardziej satysfakcjonujący!Comments

Leave your comment