O co boicie się zapytać...

Jak przerwa od seksu działa na nasze ciała?

Seks to aktywność, która ma różne oblicza. To higiena, ponieważ wiąże się z zaspokajaniem naturalnych potrzeb ludzkiego organizmu. Seks to bliskość, która poprzez dzielenie się intymnością i zmysłowym dotykiem, zacieśnia nasze relacje. Seks to wreszcie zabawa, która sprawia nam przyjemność i pozwala cieszyć się życiem. Seksualność jest przyrodzoną cechą każdego człowieka, a jej eksploracja poprzez komunikację z własnym ciałem, jego potrzebami i kaprysami, jest jedną z najważniejszych elementów naszego istnienia. Jak w takim razie działa na nas przerwa od seksu? Czy warto ją robić, czy raczej powinno się jej unikać jak ognia?

Czy przerwa w życiu łóżkowym może być dla nas dobra?

Być może jesteście zaskoczeni tematem dzisiejszego wpisu. Dlaczego ludzie, którzy tak bardzo kochają pozytywne podejście do seksualności i ciała, podejmują temat przerwy od seksu? Wychodzi na to, że przerwy czasami są dobre, również w sferze seksualności. Wbrew pozorom, jeśli zależy Wam na dobrym seksie, być może warto byłoby czasem zrobić sobie taką przerwę. Dlaczego? Spieszymy z wyjaśnieniami.

Monotonia – gdy w związku pojawia się nuda

Jaki właściwie powinien być dobry seks? Oczywiście, powinien być bezpieczny i w pełni konsensualny. Dobry seks jest wtedy, gdy partnerzy podejmują się dokładnie tych aktywności, na które oboje się godzą i które sprawiają im przyjemność. Czasami jednak, szczególnie jeżeli relacja jest długa, zdarza się sytuacja, w której przyjemność schodzi gdzieś na dalszy plan, nawet wbrew naszym intencjom. Wszystkiemu winna nuda. Seks zaczynamy traktować mechanicznie, tak jak jeden z wielu posiłków w ciągu dnia. Skupiamy się tylko na tym aby, kolokwialnie mówiąc, odhaczyć jeden z wielu obowiązków, do jakich się poczuwamy względem siebie i partnera lub partnerki. Uprawiamy seks, ale nie myślimy o tym, by sprawiał nam jak najwięcej przyjemności, tylko po prostu: żeby był.

Taka bylejakość seksu może być na dłuższą metę przyczyną dużej frustracji w związku, która może nawet postawić na szali całą, długo budowaną relację. Dlatego niezwykle istotnym elementem dbałości o relację z najbliższą osobą, powinna być troska o dostarczenie takich wrażeń, które wywołują poczucie radości i spełnienia, a nie tylko zaspokojenie chwilowej żądzy.

 

Gdy przerwa od seksu dobiega końca…

Warto zadbać o to, aby po powrocie do uprawiania aktywności seksualnych, zatroszczyć się o ich jakość. Intymność nie zaczyna i nie kończy się w sypialni. Czasem potrzebna jest przerwa do seksu, aby móc nauczyć się od nowa dostrzegania małych przyjemności. Flirt, delikatny, zmysłowy dotyk, ponętne słówka szeptane na ucho, gra pomiędzy kochankami, one także mogą być ekscytującym elementem czerpania radości z seksu na długo przed tym, zanim dojdzie do faktycznego zbliżenia. Gra wstępna może być źródłem ogromnej przyjemności, która odwdzięcza się wspaniałymi orgazmami później, gdy nadejdzie pora na gwóźdź programu.