Poradniki

Jak rozpocząć zabawę z gadżetami analnymi?

Jak czyścić i przechowywać zabawki erotyczne?

.Seksualność człowieka to bardzo intymna sprawa, a nasze doświadczenia na zawsze zapisują się wspomnieniami w naszej pamięci oraz w naszym ciele. Zwłaszcza seks analny owiany jest specyficzną aurą tajemnicy oraz obarczony wieloma bardzo niesprawiedliwymi stereotypami. Gdy jednak przekroczymy barierę lęku i zapragniemy eksplorować tę, nieznaną nam dotychczas sferę seksualności, najważniejszą sprawą jest zadbanie o to, aby seks analny był bezpieczny.

Dzięki naszemu poradnikowi dowiecie się, jak bezpiecznie rozpocząć zabawę z gadżetami analnymi, aby nie zrobić sobie krzywdy i nie zniechęcić się na starcie.

Jak się przygotować do seksu analnego?

Jeżeli chcemy zdecydować się na seks analny z partnerem lub partnerką, musimy wykonać kilka kroków, dzięki którym będziemy mieć pewność, że doświadczenia

Po pierwsze: higiena osobista. Jest to sprawa dość oczywista, ale nie sposób o niej nie wspomnieć, jeżeli poruszamy temat seksu analnego. Zdając sobie sprawę z faktu, że zamierzamy eksplorować ten rejon naszego ciała, który dotychczas wykorzystywany był przez nas wyłącznie do innych, zdecydowanie nieapetycznych seksualnie czynności, musimy mieć na uwadze zadbanie o to, aby nasze ciało było odpowiednio przygotowane do pikantnych zabaw.

Jesteśmy raczej naturalnie świadomi i świadome tego, czy taki stosunek może się odbyć w danym momencie czy nie. Warto jednak przygotować się wcześniej i jeszcze na przeddzień planowanego stosunku analnego spożywać wyłącznie posiłki bezresztkowe i zawierające dużo błonnika pokarmowego. Przed samym stosunkiem wskazane może być zrobienie lewatywy. W niektórych sklepach dostępne są nawet specjalne końcówki przeznaczone do płukania odbytu przed seksem analnym.

Jeśli chodzi o zaplecze techniczne, niezbędne będzie zaopatrzenie się w odpowiedni lubrykant oraz prezerwatywy.

Nawilżenie ma znaczenie!

Niezależnie od formy stosunku seksualnego czy konfiguracji, bardzo ważnym elementem jest unikanie tarcia. Odpowiednia lubrykacja może zadziałać rozluźniająco, co ułatwi penetrację i uniknięcie bolesnego odczucia. Jeżeli nie korzystamy z zabawek erotycznych, lepiej zastosować w tym przypadku lubrykant na bazie silikonu. W zależności od naszych fantazji przed penetracją analną możemy zdecydować się na rimming, czyli nic innego, jak stymulację anusa językiem.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Dobry seks to przede wszystkim – bezpieczny seks. Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie, to nie możemy zapomnieć o tym, aby zastosować odpowiednie zabezpieczenie. Najlepszym, najszerzej dostępnym, a zarazem zabezpieczającym środkiem jest prezerwatywa. Chroni ona przed większością chorób przenoszonych drogą płciową, którymi ryzyko zarażenia wzrasta przy odbywaniu stosunku analnego.

Trening czyni mistrza (lub mistrzynię)!

Pewnie wiele i wielu z Was widząc różnego rodzaju zabawki analne łapie się za głowę. Myślicie sobie wtedy „nie, to niemożliwe, przecież TO się TAM nie zmieści!”. A jednak – zmieścić się może naprawdę bardzo wiele, ale z każdym większym rozmiarem trzeba się oswoić, zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Mięśnie odbytu można swobodnie trenować, aby były one w stanie rozluźnić się na tyle, aby móc wprowadzić np. duże dildo. Jednak trening powinien być prowadzony konsekwentnie i systematycznie. Szczególnie istotne jest dobranie odpowiednio wygodnej pozycji i nieforsowanie wprowadzania niczego na siłę – w ten sposób można sobie co najwyżej robić sobie krzywdę!

Na początek najlepiej zacząć z czymś niezobowiązującym – np. małym buttplugiem, albo niewielkim dildem. Dostępne są na rynku bardzo fajne zestawy dla początkujących, które zawierają np. kilka korków analnych różnej wielkości i różnego ciężaru, odpowiednie zarówno na początek, jak i nieco później, gdy będziemy już bardziej wyćwiczone lub wyćwiczeni.

Wibrator analny – co to takiego?

Wibrator analny to specjalny rodzaj zabawki erotycznej, która służy do stymulowania odbytu. Nie każdy wibrator się do tego nadaje. Niestety, ale większość gadżetów erotycznych nie może być wykorzystywana analnie ze względu na to, że bez odpowiedniego zabezpieczenia w postaci tzw. kołnierza zabezpieczającego, wibrator może po prostu utknąć w odbycie. Wtedy potrzebna jest natychmiastowa pomoc lekarska, a tego raczej nikt nie by nie chciał… Dlatego jeżeli chcemy zaznać wibracji w pupie, musimy zainwestować w zabawkę specjalnie do tego przeznaczoną.

Na koniec, zapraszamy do obejrzenia 8 odcinka vloga Salonu Zmysłów, w którym Żenia i Piotr rozmawiają na temat seksu analnego!