O co boicie się zapytać...

Seks w ciąży? Wszystko co powinniście wiedzieć przed pójściem do łóżka

Seks w ciąży budzi wiele wątpliwości. Ciało kobiety zmienia się, zmienia się także je samopoczucie, a rozwój noszonego przez kobietę płodu staje się najważniejszym procesem w jej życiu, ale także, czasami, źródłem niepewności. Czy seks w ciąży jest bezpieczny? Czy może mieć wpływ na rozwój płodu? Czy orgazm może wywołać poród? To tylko niektóre pytania, które zadają sobie pary chcące oddać się cielesnym rozkoszom, gdy dziecko jest już „w drodze”. W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy rozwiać Wasze wątpliwości i przekazać Wam wszystko, co powinniście widzieć, zanim pójdziecie do łóżka, gdy kobieta jest w ciąży.

 

Apetyt na seks w ciąży

Ciało kobiety w ciąży zmienia się, zmieniają się także jej potrzeby. Hormony buzują, a więc występują wahania nastroju. Czasem jednak pojawia się ochota na seks i wraz z nią pytanie: co teraz? Czy powinno się raczej powstrzymać od stosunku, a może wręcz przeciwnie? Czy orgazm w ciąży jest możliwy? Z medycznego punktu widzenia, nie ma żadnych przeciwskazań przed uprawianiem seksu w trakcie ciąży, pod warunkiem, że przebiega ona prawidłowo.

W przypadku jakichkolwiek zmian, które nie przebiegają prawidłowo, lepiej odpuścić sobie współżycie i o poradę poprosić lekarza prowadzącego ciążę. Nie obawiajcie się zadać mu pytanie. Lekarza obowiązuje tajemnica zawodowa, a poza tym z całą pewnością spotkał się on z tym pytaniem już wielokrotnie w ciągu swojej pracy jako lekarz. Możecie, a nawet powinnyście mu zaufać. Nie warto ryzykować kilku chwil przyjemności, jeśli mogą one ingerować w przebieg ciąży. Jeśli lekarz powie, że nie ma przeciwskazań i możecie uprawiać seks w ciąży, powinno to rozwiać wszystkie Wasze wątpliwości.

Jednakże, jeśli ciąża przebiega prawidłowo, seks będzie jak najbardziej dobrą, przyjemną i zdrową aktywnością oraz może zapewnić orgazm obu stronom. Niezależnie od trymestru, seks w ciąży będzie sprawiał przyjemność partnerom ścieśniał relację pomiędzy nimi, pozwalając na celebrowanie intymności i rozładowanie napięcia.

Pozycje idealne na seks w ciąży

Seks w pozycji misjonarskiej to pozycja, w której można zupełnie bezpiecznie uprawiać seks w ciąży. Musicie jednak pamiętać, jeśli pierwszy trymestr już minął, aby podłożyć poduszkę pod plecy kobiety, aby nie leżała ona „płasko”. Mężczyzna powinien zwrócić szczególną uwagę na to, aby podeprzeć się w taki sposób, aby jak najmniej ciężaru jego ciała obciążało kobietę.

Pozycja jeździecka

Jest to świetna pozycja do uprawiania seksu w ciąży, w której kobieta ma pełną kontrolę nad głębokością penetracji. W tej pozycji to właśnie kobieta gra pierwsze skrzypce, kontrolując przebieg zabawy za pomocą ruchów biodrami.

Seks na krześle lub w fotelu

To pozycja, w której mężczyzna siada na krześle lub w fotelu, a kobieta siada na nim od przodu, oplatając nogami partnera, tak aby mogły one swobodnie spoczywać na oparciu krzesła lub fotela. Podobnie jak w pozycji jeździeckiej w ciąży, kobieta ma dużą kontrolę nad zabawą, mogąc dopasować intensywność wrażeń do swoich potrzeb.

Łyżeczka

Pozycja „na łyżeczkę” w ciąży to pozycja, w której kobieta odwraca się do mężczyzny plecami, a ten penetruje ją od tyłu, również leżąc na boku. Pamiętaj o wygodzie! Podłożenie kilku poduszek pod nogi może być korzystne dla zwiększenia komfortu, gdy jesteś w ciąży.

Seks na krawędzi

To pozycja, w której kobieta kładzie się na łóżku w taki sposób, aby jej pupa graniczyła z krawędzią łóżka. Mężczyzna klęka przed łóżkiem w taki sposób, aby móc swobodnie penetrować pochwę partnerki. W tej pozycji partner może podtrzymywać rękami nogi kobiety, aby ją odciążyć. Ułatwieniem może być ułożenie nóg przez partnerkę na ramionach mężczyzny.

Na pieska

Klasyczna pozycja „od tyłu”, w której kobieta skupia się na odczuwaniu, a mężczyzna ma duże pole manewru. W tej pozycji konieczne może być podłożenie kilku poduszek pod brzuch, aby zwiększyć komfort ciężarnej kobiety.

 Seks analny?

Będzie ok, jeśli obie strony wyrażają jednoznaczną zgodę. Nie ma żadnych przeciwwskazań przed seksem analnym w trakcie ciąży, o ile nie występują w jej czasie hemoroidy. Około połowy kobiet posiada problem z hemoroidami w czasie ciąży, ze względu na naturalne zmiany kobiecego ciała, których jednym z najczęściej występujących efektów ubocznych są problemy z krążeniem i nieregularne wypróżnianie się.