O co boicie się zapytać...

Seks podczas okresu, czyli nie taki diabeł straszny, jak go malują!

Seks podczas okresu jest źródłem wielu nieporozumień. Bardzo wiele kobiet i mężczyzn, choć przede wszystkim kobiet, miewa bardzo mieszane uczucia na temat aktywności seksualnej w trakcie miesiączki. Kobiety obawiają się, że krew uwalniająca się z ich pochwy skutecznie zniechęci partnerowi seks i boją się, że zostaną uznane za zbyt bezpośrednie, nieumiejące odpowiednio zadbać o higienę, albo nawet oskarży nas o wyjątkową nieprzyzwoitość. Oczywiście, zdarzyć się może, że mężczyzna w ten sposób zareaguje, ale w żadnym wypadku nie można mieć do siebie pretensji, ponieważ to jego zachowanie będzie nieodpowiednie, a nie kobiety proponującej stosunek. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy nieco przybliżyć Wam ten temat i, mamy nadzieję, uda się nam przekonać Was do tego, że seks w trakcie okresu nie tylko nie jest niczym złym, ale wręcz przeciwnie – może być bardzo przyjemnym doświadczeniem. Zapraszamy do lektury!

Stosunek w trakcie miesiączki może być przyjemnością

O seksie trzeba przede wszystkim umieć rozmawiać. To właśnie rozmowa buduje relacje, pomaga rozładować napięcie i stworzyć poczucie zaufania i bezpieczeństwa, tak ważnego dla udanego stosunku. Jeśli macie ochotę na seks w trakcie miesiączki, powiedzcie o tym – ale nie zapominajcie wcześniej poinformować partnera lub partnerkę, że akurat macie miesiączkę. Tu nie ma z czym się kryć, menstruacja to normalny element życia kobiety i nie jest to nic wstydliwego. Seks w czasie okresu może być bardzo przyjemnym doświadczeniem dla kobiety, ponieważ w trakcie okresu naturalnie podnosi się poziom libido, czyli po prostu zwiększa się ochota na seks.

Seks podczas okresu nie uchroni przed niechcianą ciążą

Wbrew temu, co sądzi bardzo wiele par, seks podczas okresu wcale nie chroni przed niechcianą ciążą. Faktycznie, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w trakcie miesiączki jest niższe niż w pozostałych etapach cyklu menstruacyjnego, bo właśnie wtedy powinny wypadać dni niepłodne. Należy jednak pamiętać o tym, że jest to tylko teoria i przy wyjątkowo krótkich cyklach, dni płodne mogą wystąpić nawet zaraz po miesiączce. Plemniki natomiast mają zdolność do przeżywania w ciele kobiety nawet przez kilka dni, a więc seks bez zabezpieczenia nie daje stuprocentowej pewności uniknięcia niechcianej ciąży nawet w trakcie okresu. Jeśli nie chcecie mieć dzieci, ale chcecie uprawiać seks, nie możecie zapomnieć o zabezpieczeniu. Najlepszą formą zabezpieczenia przed niechcianą ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową jest stosowanie prezerwatywy.


Pamiętajcie o tamponach i kubeczkach menstruacyjnych.

Tagi