O co boicie się zapytać...

Suchość pochwy. Jak sobie z nią radzić?

Suchość pochwy. Jak sobie z nią radzić?

Pochwa kobiety jest niezwykle wrażliwa i delikatna. Jakakolwiek zmiana w środowisku pochwy może być doświadczeniem bardzo krępującym i kłopotliwym, dlatego w celu utrzymania dobrego zdrowia i komfortu życia, każda kobieta powinna odbywać regularne wizyty w gabinecie ginekologicznym. Jedną z najczęściej występujących kobiecych dolegliwości jest suchość pochwy. Jest to dla kobiet problem podwójnie kłopotliwy, ponieważ suchość może powodować ból, swędzenie, pieczenie, a nawet uniemożliwiać odbycie stosunku seksualnego. Dodatkowo obciążająca jest presja spowodowana spadkiem, a nawet utratą ochoty na seks, spowodowana strachem przed podrażnieniem pochwy.

Ze względu na intymny charakter problemu większość kobiet doświadczających suchości miejsc intymnych w samotności boryka się ze swoim problemem. Kobiety niechętnie mówią o swoim problemie nawet najbliższym osobom, takim jak partner czy najbliższa przyjaciółka. Mogłoby się więc wydawać, że suchość pochwy jest bardzo rzadko spotykaną dolegliwością. Jest ona jednak bardzo powszechna: aż jedna trzecia dorosłych kobiet przed menopauzą doświadcza problemu suchości pochwy. Jak sobie radzić z tym problemem?

Suchość pochwy. Jak sobie z nią radzić?

Lubrykanty medyczne sposobem na suchość pochwy
Suchość pochwy nie musi odbierać Wam komfortu i radości z seksu!

Przede wszystkim nie należy popadać w histerię. Stres w niczym nie pomoże, a może jedynie pogłębić kłopot. Stres jest jednym z podstawowych czynników, będących przyczyną występowania suchości pochwy. Pierwszym, najważniejszym krokiem na jaki powinno się zdecydować, to poinformować swoim problemie lekarza specjalistę – ginekologa. Po przeprowadzeniu rozpoznania lekarz będzie mógł dojść do prawdziwych przyczyn suchości. Być może konieczne będzie przepisanie środków farmakologicznych, które zrównoważą poziom estrogenu w organizmie.

Ilość wydzielanego przez pochwę śluzu jest zależna od prawidłowo działającej gospodarki hormonalnej organizmu. Zdarza się, że obniżony poziom estrogenu jest związany z przebiegającym zakażeniem grzybiczym lub bakteryjnym, naturalnymi zmianami hormonalnymi, a nawet może być reakcją organizmu na przyjmowanie niektórych leków. Winne niedostatecznego nawilżenia pochwy mogą być tabletki antykoncepcyjne, ale także leki przeciwalergiczne. Trzeba też zdawać sobie sprawę z tego, że organizm kobiety jest bardzo skomplikowany i naturalne nawilżenie może być u jednych kobiet bardzo intensywne, a u innych o wiele mniej. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele i mogą być one od siebie bardzo różne, dlatego nie wolno ich bagatelizować – najlepiej niezwłocznie umówić się na wizytę u ginekologa. Niewykluczone jednak, że małe nawilżenie pochwy podczas podniecenia nie jest anomalią, a mimo to

W sytuacji, gdy sucha pochwa skutecznie odbiera ochotę na seks, sposobem na przywrócenie komfortu w sypialni jest zaopatrzenie się w dobrej jakości środek do nawilżenia miejsc intymnych, czyli lubrykant.

Gdy suchość pochwy uniemożliwia odbycie stosunku, na pomoc przychodzi lubrykant

Pjur Med SensitivePamiętajcie – lubrykant jest Waszym przyjacielem! To specjalne mazidło w formie płynu, kremu lub żelu, które posiada właściwości zmniejszające tarcie. Najlepszym wyborem będzie zakup lubrykantu z grupy medycznych. Jest to specjalna grupa lubrykantów, których skład został opracowany z myślą o kobietach, które borykają się z takimi problemami, jak właśnie suchość pochwy.

Lubrykanty medyczne, ukojenie dla miejsc intymnych

Lubrykanty medyczne mogą mieć różną bazę, najczęściej jednak produkowane są na bazie wody, silikonu lub mieszanki tych dwóch substancji. Ich skład jest pozbawiony wszelkich potencjalnie szkodliwych lub drażniących substancji. Posiadają także pH odpowiednie dla naturalnego środowiska pochwy. Tego typu produkty nierzadko mają skład uzupełniony także o dodatek substancji o działaniu kojącym ból.

Pełną listę oferowanych przez nas lubrykantów medycznych znajdziecie w naszej internetowej drogerii intymnej. Zachęcamy do odwiedzenia go, jak również do zakupu w naszych salonach stacjonarnych w Warszawie oraz Poznaniu, gdzie nasi sprzedawcy z przyjemnością zaoferują pomoc w wyborze odpowiedniego produktu.