O co boicie się zapytać...

Trening mięśni Kegla – najważniejsze ćwiczenia dla niej i dla niego!

Trening mięśni Kegla - najważniejsze ćwiczenia dla kochających seks!

W najnowszym, trzecim odcinku Salonu Zmysłów Żenia i Piotr poruszyli temat, którego znajomość jest niezwykle ważna dla naszego zdrowia – zarówno kobiet, jak i mężczyzn, i to w każdej dziedzinie naszego życia, również w sypialni. Poznajcie trening mięśni Kegla!

Trening mięśni Kegla pomoże Wam zachować dobre zdrowie i kondycję

Trening mięśni Kegla - najważniejsze ćwiczenia dla niej i dla niego!

Co to są mięśnie Kegla?

Mięśnie Kegla, znane również pod nazwą mięśnie dna miednicy znajdują się (jak wskazuje nazwa) na dnie miednicy. Dokładniej rzecz biorąc, znajdują się pomiędzy kością łonową z przodu, a kością guziczną, która mieści się na tyle kręgosłupa. Stąd też kolejna ich nazwa: mięśnie łonowo-guziczne. Mięśnie te działają na zasadzie hamaku, podtrzymując organy wewnętrzne, a ich siła i elastyczność mają bardzo istotny wpływ na nasze codzienne zdrowie.

Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie Kegla?

Dokładnie z tego samego powodu, dla którego warto ćwiczyć pozostałe części ciała. Z takim jednak zastrzeżeniem, że o ile słabe ręce uniemożliwią nam wniesienie zakupów na piąte piętro, mięśnie Kegla przez cały czas podtrzymują całą „zawartość” miednicy. Niezależnie od tego, czy siedzimy, czy leżymy, chodzimy, biegamy czy tańczymy, mięśnie Kegla cały czas wykonują niezwykle ważną w naszym życiu pracę. Niestety, jak każde mięśnie, z wiekiem ich siła i elastyczność spada naturalnie, dlatego w niektórych przypadkach konieczne jest zatroszczenie się o nie. Mięśnie Kegla warto ćwiczyć zawsze, nie tylko wtedy, gdy pojawiły się jakiekolwiek dolegliwości. W ten sposób można łatwo się od nich uchronić, a jednocześnie lepiej czuć się we własnym ciele.

Jakie są korzyści treningu mięśni Kegla przez kobietę?

Zanim Pani stanie się młodą mamą, czeka ją przekleństwo bólów porodowych i parę godzin męczarni w szpitalu. Dobrze wyćwiczone mięśnie Kegla mogą ułatwić przejście przez poród. Po ciąży natomiast, wiadomo – nic nie jest takie jak przedtem, szczególnie jeśli chodzi o ciało młodej mamy. Co pomoże? Wiadomo, trening mięśni Kegla! Jeśli pani ćwiczyła jeszcze przed zajściem w ciążę, czas „powrotu do normalności” zostaje znacznie skrócony.

Panie w wieku bardziej dojrzałym (60+), nawet jeśli ich miłosne przygody już się zakończyły (czego oczywiście nie życzymy!), mogą mierzyć się z problemami związanymi z przekwitaniem. Problemem znacznej ilości kobiet w wieku dojrzałym jest przykra dolegliwość związana z nietrzymaniem moczu, które jest niczym innym, jak efektem ubocznym posiadania słabych mięśni Kegla.

Na koniec, najlepsze – ćwiczenia zwiększają przepływ krwi w obrębie dna miednicy. Zwiększony przepływ krwi oznacza zwiększone unerwienie, a w dalszej kolejności, lepsze odczuwanie wrażeń w trakcie stosunku seksualnego. Seks jest po prostu lepszy! W dodatku Kegla ma wspaniały wpływ na świadomość swojego kobiecego ciała. W trakcie seksu zaciskamy mięśnie bardziej świadomie, co ma doskonały wpływ na nasze doznania i orgazmy. Docenią to także panowie! Pochwa staje się po prostu ciaśniejsza, łatwiej jest też tę siłę zacisku kontrolować. Pamiętajcie jednak, że nie warto ćwiczyć mięśni Kegla tylko ze względu na seks – korzyści jest o wiele, wiele więcej!

Jakie są korzyści treningu mięśni Kegla przez mężczyznę?

Panowie też mają mięśnie Kegla! To jasne, choć niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że mogą (a nawet powinni!) je pielęgnować. Mężczyzna również powinien zatroszczyć się o swoje mięśnie Kegla, jeśli zależy mu na tym, aby dobrze bawić się z partnerką (lub partnerem) w łóżku. Silne mięśnie Kegla to dla Panów przede wszystkim lepsza kontrola nad erekcją. Ukrwienie penisa jest poprawione, a więc i erekcja jest silniejsza. Co za tym idzie, seks może być dłuższy i bardziej angażujący.

Trening mięśni Kegla – jak to robić dobrze?

Najważniejsze, żeby trening mięśni Kegla wykonywać regularnie. Najlepsze jest to, że nie musisz go robić w pełnym skupieniu. Jeśli masz odpowiednie narzędzie, możesz ćwiczyć mięśnie Kegla niemalże w każdej sytuacji i każdym miejscu. Takie narzędzie nazywa się kulka Kegla, a w zasadzie – kulki Kegla, bo z reguły występują w parach. Najczęściej wykonane są z silikonu medycznego, który jest materiałem w pełni bezpiecznym dla środowiska pochwy. W każdej z kulek znajduje się druga, mniejsza i cięższa. Dzięki temu nie musimy pamiętać o tym, że nosimy kulki – wewnętrzna kulka będzie się poruszać wraz z naszymi ruchami, a więc mięśnie będą się zaciskać automatycznie. Taki trening to prawdziwa przyjemność, tym bardziej, że kulki najlepiej nosić podczas typowych, codziennych aktywności – w trakcie sprzątania, gotowania, a nawet treningu jogi.

Jeśli jeszcze nie widzieliście najnowszego odcinka naszego vloga, koniecznie to nadróbcie! Dzięki temu uzupełnicie swoją wiedzę o mięśniach Kegla i sposobach ich treningu. Możecie to zrobić tutaj:

W filmie użyto progresywnych kulek Kegla Je Joue – Amilink. Partnerem Salonu Zmysłów jest Salon Zmysłowej Erotyki – Secret Place.

1 Comment

Kliknij, aby dodać komentarz