Chwila zapomnienia

Jak stworzyć udany związek na odległość?

Związek na odległość narażony jest na bardzo wiele prób, które zazwyczaj są trudne do przejścia, szczególnie dla bardziej wrażliwych partnerów. Jak żyć z kimś, kogo przez większość czasu nie ma przy nas?

No właśnie. Trudno znaleźć na to pytanie dobrą odpowiedź. Chyba niewiele osób ma wśród swoich znajomych kogoś, kto jest szczęśliwy i spełniony, żyjąc w związku na odległość. Dużo częściej spotykamy się z ostrzeżeniami i raczej negatywnym podejściem, sugerującym wprost: to się nie uda. Mimo tego, są na świecie ludzie, którzy żyją ze sobą, choć bez siebie, i są bardzo szczęśliwi. Jak oni to robią? Na czym polega ich sekret?

Jak stworzyć udany związek na odległość?

Jak stworzyć udany związek na odległość?
Fot.: Pixabay

1. Odnajdźcie swój idealny sposób komunikacji

Jak się ze sobą komunikować? Dzwonić codziennie, ale o jakiej porze? Wieczorem, a może lepiej rano? Czy dobrze jest pisać sms-y, gdy tylko wpadnie nam coś ciekawego do głowy, czy może to już przesada?

Na to pytanie, niestety, nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi. Każdy człowiek na swoje indywidualne potrzeby, również w sferze komunikacji z bliskimi. Jeżeli jesteśmy mocno ekstrawertyczni i uwielbiamy dużo rozmawiać, na pewno będzie nam lepiej z partnerem, który także lubi dużo rozmawiać. Jeśli jednak różnimy się pod tym względem, prędzej czy później to wyjdzie na jaw. Dlatego najlepiej jest odbyć z partnerem długą i szczerą rozmowę, w której ustalicie: jak często będziecie do siebie dzwonić, jakich porach wolno, a o jakich nie chcemy, by nam przeszkadzać. W ten sposób ustalicie pewne ramy, do których, nawet mimo oddzielającego Was dystansu, szybko przywykniecie. Dzięki temu również może uda Wam się zapomnieć o tym dystansie, bo będziecie mieć poczucie, że nie zaniedbujecie swojego związku pod względem komunikacji.

2. Mówcie o swoich potrzebach

Każdy człowiek ma różne potrzeby. To niezwykle ważne, by o nich często rozmawiać. Jeśli nie zdradzacie swoich potrzeb partnerowi, to nic dziwnego, że on ich potem pewnie nie spełni. Jasne, fajnie by było gdyby wszystkiego można było się domyśleć. Byłoby to bez wątpienia fajną niespodzianką, gdyby partner spełniał nasze zachcianki, zanim mu zdążymy o nich powiedzieć. Niestety, w rzeczywistości niewielu mężczyzn posiada zdolności nadprzyrodzone, wliczając w to czytanie w myślach. Niestety, trzeba sobie jakoś radzić, ale – mamy też dobrą wiadomość! Wystarczy, że zdradzicie swojemu partnerowi, czego oczekujecie od związku na odległość, a obojgu będzie Wam łatwiej go tworzyć.

3. Zbudujcie silne zaufanie

Oczywiście, aby wysiłek miał szansę powodzenia, musicie tę uwagę skierować bardziej do siebie, niż do partnera. Jasne, żeby być w szczęśliwym związku, zaufanie musi być obustronne. Trudno jednak przekonać partnera do tego, że może Wam się zwierzyć i zaufać w każdej kwestii, jeśli sam nie będzie odczuwał takiego zaufania z Waszej strony. Związek na odległość wymaga od nas jeszcze większego zaufania, bo częściej niż zazwyczaj musimy wierzyć partnerowi „na słowo”. Jeżeli nie ufamy sobie dość mocno, w końcu któreś z nas zacznie mieć podejrzenia względem drugiego, a to nie prowadzi do niczego dobrego.

4. Nauczcie się radzić sobie z kryzysami

…bo te na pewno Wam się przydarzą. Nawet nie łudźcie się, że może być inaczej! Wszyscy miewamy lepsze i gorsze dni, a kryzysy pojawiają się w każdym, nawet najszczęśliwszym i na pozór niezniszczalnym związku. Tym bardziej w związku na odległość, będą takie momenty, gdy będziecie na siebie źli z jakiegoś powodu. Bo on nie oddzwonił, wtedy kiedy się umówiliśmy, albo nie wysłał nam wystarczająco dużo zdjęć z pobytu służbowego na Kostaryce – i już się pojawiają podejrzenia. Taka już nasza ludzka natura, niestety – nic z tym nie zrobimy. Możemy jedynie nauczyć się radzić sobie z takimi kryzysami. Jak zwykle, również w tym wypadku pomoże szczera rozmowa.

5. Nauczcie się przezwyciężać samotność

Tworząc związek na odległość musicie mieć świadomość tego, że czasem rzadziej, a czasem częściej, ale na pewno będzie Wam doskwierać samotność. Będą chwile, kiedy po prostu będziecie marzyć o tym, aby znaleźć się w objęciach partnera i schować się przed całym światem, ale nie będzie to możliwe, choćby z powodu dzielącej Was odległości. Jeśli między Wami wszystko jest ok, nie ma powodu do zmartwień, ani do tego, by obciążać naszym złym nastrojem partnera. Nie chodzi o to, by się kryć z uczuciem samotności, ale czasem wystarczy poświęcić trochę czasu dla samej siebie. Weź gorącą kąpiel, dobrą książkę i postaraj się pomyśleć o tym, w jaki sposób mogłabyś sprawić sobie przyjemność. Na pewno poprawi to Twoje samopoczucie, a uczucie samotności nie będzie Ci już tak mocno doskwierać.

6. Nie rezygnujcie z seksu!

We-Vibe: Sync, wibrator sterowany na odległość

Wydaje się to oczywiste, że będąc w związku na odległość, trzeba się pogodzić z brakiem możliwości uprawiania seksu z partnerem. Rzeczywistość, na szczęście, nie jest aż tak bezlitosna.

Współczesna technologia umożliwia utrzymanie bliskości pomiędzy oddalonymi od siebie partnerami, nawet w tak bardzo intymnych kwestiach, jak seks. Jasne, nie możecie się położyć w łóżku i dotknąć, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby odpalić Skype czy dowolną inną aplikację umożliwiającą wideorozmowy. Stamtąd już tylko jeden krok do cyberseksu!

Więcej nt. cyberseksu dowiecie się z lektury osobnego wpisu: link.

Jeżeli wydaje Wam się, że nie da się „przenieść” intymnego dotyku na odległość, znów jesteście w błędzie! Pochodząca z Kanady firma We-Vibe to twórcy najnowocześniejszych na rynku wibratorów, przeznaczonych specjalnie dla par. Wśród nich znajdują się wibratory, które mogą być sterowane z pozycji aplikacji mobilnej, We-Connect. Oznacza to, że gdziekolwiek mamy możliwość połączenia naszego telefonu z Internetem, możemy sterować wibratorem, a nawet samemu w całości komponować programy wibracji.

Dzięki temu urządzeniu możecie umówić się na wspólną, romantyczną sesję, która dostarczy Wam ekscytujących, erotycznych wrażeń, które scalą Wasz związek jeszcze mocniej.

7. Ustalcie swoje oczekiwania

To bardzo ważne. Większość związków rozpada się dlatego, że nie wytrzymują różnic w oczekiwaniach partnerów względem ich rozwoju. Jeżeli jedno z nas chce czegoś zupełnie innego, niż drugie, to tylko kwestia czasu, aż w końcu któreś z Was odczuje tę różnicę. Rozwiązaniem jest, jak zwykle, rozmowa. Jeżeli czujesz, że chciałabyś od związku czegoś konkretnego, powiedz mu o tym! To jedyny prawdziwy sposób, aby zrealizować swoje cele w związku, zamiast liczyć, że same się ziszczą.

8. Celebrujcie wspólnie spędzony czas

Gdy w końcu nadejdzie ta chwila, gdy będziecie mogli rzucić się sobie w objęcia – wykorzystajcie ten czas najlepiej, jak to tylko możliwe. Róbcie zdjęcia, nagrywajcie zabawne filmy, które będą przypominać Wam o tym, że jesteście ze sobą szczęśliwi i, że ten czas prędzej czy później się powtórzy. Dzięki temu nie będziecie odczuwać tak silnie wzajemnego braku swojej obecności.

9. Nie dajcie sobie zwariować!

Jeżeli udało Wam się spełnić wszystkie powyższe punkty, doskonale! Należą Wam się gratulacje. Wszystko wskazuje na to, że macie szanse na udany związek na odległość. Teraz pozostaje Wam tylko życie własnym życiem ;). No właśnie – nie dajcie sobie zwariować! Mimo wszystko, starajcie się myśleć czasem o czymś innym, niż wyłącznie o sobie nawzajem. W przeciwnym wypadku, możecie stracić nad nim kontrolę.