Mobbing, czyli wykorzystywanie w miejscu pracy
Kiedy potrzeba seksualna intensywnie wkrada się pomiędzy godziny pracy trudno jest o niej zapomnieć. Co więcej, niezrealizowana potrzeba seksualna potęgując na sile napędza frustrację i powoduje napięcia. Niepotrzebnie. Jednak czasem trudno jest pozwolić sobie na zaspokojenie potrzeb tu i teraz. W sytuacji, gdy osoba z którą pracujemy w brew naszej woli przekracza granice intymności, jest to właśnie mobbing.
Mobbing - gdy tracimy kontrolę
Pozwalanie sobie na relacje intymne w zespole współpracowników może mieć niekorzystny wpływ na odczuwalną satysfakcję zawodową lub też może przynieść niepożądane konsekwencje w przyszłości jako nieformalny argument nadużywany przez stręczyciela w sytuacjach konfliktowych.
Mobbing zgodnie z definicją zawartą w Kodeksie Pracy oznacza wszelkie działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie, wyizolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.
Jest to zjawisko które zdecydowanie należy potępiać. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy, kiedy stajemy się ofiarą mobbingu. Może się bowiem zdarzyć, że podczas imprezy integracyjnej czy bankietu dla pracowników w towarzystwie alkoholu, pozwalamy sobie na przekroczenie pewnej granicy intymności, co kończy się finałem w sypialni. Niechcianym i nieprzemyślanym. Jak sobie radzić w tej sytuacji?
Jeżeli sytuacja intymna już zaistniała, warto jest ustalić między sobą warunki dalszej współpracy, tak aby nie naruszały one zasad współżycia społecznego i dobrych obyczajów. Fundamentalne zneutralizowanie gruntu zawodowego. Należy jasno ustalić. Mobbing może przybierać różne formy. Chwytając je w ramy przedstawiamy kategorie, do których mogą się one odnosić:
- Działania i zachowanie utrudniające proces komunikacji w firmie.
- Działania wpływające negatywnie na relacje kadry pracowniczej.
- Działanie podburzające zindywidualizowany wizerunek pracownika.
- Zachowania degradujące pozycję zawodową pracownika
- Działania szkodliwe dla zdrowia pracownika.
Mobbing jest trudnym do podejmowania tematem rozmów, często wstyd przed współpracownikami i strach przed zwolnieniem blokują do podjęcia działań osobę mobbowaną. Hipotetycznie zakładając, że mamy romans z naszym przełożonym, może to zostać źle odebrane przez współpracowników, co może doprowadzić do tego, że mobbing się stanie grupowy. Przede wszystkim należy sytuację postawić jasno. Należy otwarcie zakomunikować, że nagła sytuacja intymna była incydentalna i nie jest zaproszeniem do dalszej, stałej relacji.
A może po prostu... przerwa na seks?
Zrealizowana potrzeba seksualna rozładowuje napięcia gromadzone w ciele. Sprawia, że cały stres odchodzi w niepamięć, pojawia się uśmiech na twarzy i ma się więcej energii do działania. Stąd niektórzy decydują się na załatwienie właśnie tej potrzeby w przerwie na lunch. W dzisiejszych czasach, tempo życia ludzi pracujących w korporacjach często uniemożliwia zaspokojenie indywidualnych potrzeb poza pracą. Korzystanie z usług zawodowych prostytutek i escortów wciąż ma miejsce na całym świecie, zwłaszcza że zjawisko mimo tabuizacji i spychania na dalszy plan występuje w dyskursie społecznym od Starożytności.
Warto jednak sprawę przemyśleć. Frazeologizm „pomocna dłoń” w tej sytuacji nabiera nowego znaczenia. Wiele masażerów czy stymulatorów ma bardzo niepozorny wygląd. Mieszczą się idealnie, nawet w damskiej torebce. Posiadają dużą moc wibracji, a możliwość ładowania przez USB sprawia, że twój „dysk przenośny” nabiera stylu. Prawdziwa klasa i elegancja w jednym, małym, niepozornym urządzeniu. Producenci zabawek erotycznych wychodzą również z ofertą do Panów. Masturbatory w kształcie silikonowego jajka, termokubka czy latarki. Kto wie co zmieści aktówka obok pliku dokumentów...