Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco
Prezerwatywy przez to, że są w przystępnej cenie oraz najłatwiej dostępne, stają się najczęściej wybieraną metodą antykoncepcji i choć wynosi ona wysoką skuteczność, to także czasami zawodzi. Pęknięcie prezerwatywy zawsze jest sytuacją bardzo stresującą. Choć większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że przecież gumka może pęknąć, to w praktyce nie zawsze się tego spodziewamy. Gdy zdarzy się taka sytuacja, trudno jest nam zachować spokój. Nie warto jednak wpadać w panikę. Nawet jeśli prezerwatywa pękła, nie oznacza to jeszcze zajścia w ciążę. Owszem, ryzyko wzrasta, ale jeżeli pamiętamy o kilku zasadach, być może uda nam się uniknąć przykrych konsekwencji.
Przede wszystkim zachowaj spokój. Przerwijcie stosunek, niech partner ostrożnie wyjmie penisa z pochwy partnerki. Zaleca się, aby partnerka oddała mocz, aby pozbyć się nasienia znajdującego się w pobliżu cewki moczowej. Nie należy przemywać wnętrza pochwy, nie chcemy przecież naruszyć jej naturalnej flory bakteryjnej pochwy. Zalecamy, abyś skonsultowała się z lekarzem w celu zdobycia tabletki „dzień po”. Należy ją przyjąć jak najszybciej i nie później, niż 72 godziny po pęknięciu prezerwatywy. Zalecamy również, aby wykonać badania wykrywające choroby weneryczne.
Powodów może być wiele, włącznie z najbardziej trywialnymi, takimi jak wada fabryczna, uszkodzenie gumki podczas transportu. Może być też tak, że prezerwatywa pękła, ponieważ popełniliśmy jakiś błąd. Może stosowaliśmy nieodpowiednie środki nawilżające, które uszkodziły prezerwatywę? Powodów może być wiele. My wymieniamy dla Was te najczęściej występujące. Pamiętajcie o nich, a nigdy nie popełnicie głupiego błędu.
Każda prezerwatywa posiada swój termin przydatności do użycia. Mimo że nie jest to produkt spożywczy, data na opakowaniu umieszczona jest tam nie bez powodu. Zazwyczaj w przypadku prezerwatyw z zawartością środka plemnikobójczego, data przydatności określa w przybliżeniu dzień, kiedy ten środek nie będzie miał już swoich właściwości. Należy jednak pamiętać, że lateks, z którego w przeważającej większości wykonane są dostępne na rynku prezerwatywy, nie jest tworzywem, który przetrwa apokalipsę. Zawsze przed wyjęciem prezerwatywy z opakowania należy sprawdzić, czy nadaje się ona do użycia. Jeśli nie, należy ją wyrzucić i w żadnym wypadku nie używać.
Pamiętajcie: lubrykant jest Waszym przyjacielem! Nie ma niczego wstydliwego w dodatkowej lubrykacji miejsc intymnych. Jasne, pochwa ma zdolność do samo nawilżenia pod wpływem podniecenia, ale jest to kwestia bardzo indywidualna. Ilość wydzielanego śluzu może być u kobiet bardzo różna. W celu zwiększenia komfortu podczas stosunku, tj. zmniejszenia tarcia, które może spowodować pęknięcie prezerwatywy, warto sięgnąć po buteleczkę środka do nawilżania miejsc intymnych, czyli lubrykantu. W niektórych przypadkach dodatkowe nawilżenie jest konieczne. Jeśli będziemy uprawiać seks bez wcześniejszego nawilżenia, kondom jest w stanie pęknąć, a dodatkowo odczuwane tarcie może spowodować powstanie malutkich ran na ciele, które będą furtką dla mniej lub bardziej groźnych bakterii i wirusów. Mówiąc o nawilżeniu, warto wspomnieć o prezerwatywach, które zawierają w sobie dodatkową porcję środka nawilżającego. To między innymi prezerwatywy Unimil Skyn Ekstra Nawilżane, które kupisz w naszym sklepie internetowym.
Powiedzieliśmy już, żel lubrykant jest Waszym przyjacielem, to teraz powiemy Wam, którego powinniście używać. Nieodpowiednia lubrykacja z całą pewnością może spowodować pęknięcie prezerwatywy, a więc pamiętajmy: używamy wyłącznie środków na bazie wody lub silikonu (lub hybrydowych, wodno-silikonowych). Jeżeli zamierzamy uprawiać seks w prezerwatywie lateksowej, pod żadnym pozorem nie wolno nam sięgnąć po środki natłuszczające, nigdy nie używamy lubrykantów na bazie oleju.
Najbezpieczniejszym rodzajem lubrykantu zawsze jest lubrykant wodny. Jego stosowanie nie grozi uszkodzeniem prezerwatywy, a jeśli bawimy się z użyciem zabawek, to im również nic się nie stanie, nawet jeśli wykonane są z silikonu. W naszej szafeczce przy łóżku nigdy nie powinno zabraknąć buteleczki Pjur Aqua. Jest to lubrykant na bazie wody, ma fajną konsystencję, utrzymuje się na ciele trochę dłużej od innych wodnych lubrykantów.
Prezerwatywy należy przechowywać wyłącznie w suchych, chłodnych miejscach. Nie wolno pozostawiać prezerwatyw na rozgrzanych powierzchniach i w miejscach, w których są narażone na działanie światła słonecznego.
Prezerwatywa może pęknąć podczas stosunku również, gdy zostanie źle założona. Jak prawidłowo założyć prezerwatywę? Po wyjęciu prezerwatywy z opakowania należy nałożyć ją odpowiednią stroną na członek w PEŁNEJ EREKCJI, dokładnie zaciskając zbiorniczek na końcu. Po wytrysku, to właśnie w nim zgromadzi się sperma, ale ma także inną funkcję. Zapobiega on zsunięciu się prezerwatywy w trakcie stosunku, dlatego podczas zakładania prezerwatywy na penisa należy go lekko ścisnąć, aby nie pozwolić na nagromadzenie się wewnątrz powietrza. Która strona jest odpowiednia? Po wyjęciu, zrolowana strona prezerwatywy powinna znajdować się na zewnątrz. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy trzymamy prezerwatywę po dobrej stronie, należy na nią delikatnie dmuchnąć, a lekko się rozwinie.
Prezerwatywy zazwyczaj produkowane są w jednym, klasycznym, najbardziej uniwersalnym rozmiarze, co nie znaczy, że będzie on odpowiedni dla każdego. Niedawno natknęliśmy się na świetny produkt dla tych mężczyzn, dla których tradycyjne, popularne prezerwatywy są niezbyt wygodne. Są to niesamowicie dobrze dopasowujące się prezerwatywy MY.SIZE, które są dostępne aż w siedmiu różnych rozmiarach, dzięki czemu łatwo znajdziesz ten najbardziej odpowiedni dla siebie.
Jeśli będziecie stosować się do naszych wskazówek i będziecie odpowiednio przechowywać oraz zakładać prezerwatywę, to nie powinna ona pęknąć. Jeśli jednak wciąż boicie się, że pęknie podczas stosunku, to proponujemy kupić prezerwatywy pogrubiane, na przykład Durex Extra Safe zapewniające dodatkowe bezpieczeństwo, nie pozbawiając Was przy tym przyjemności, komfortu. Niezależnie, jaką prezerwatywę wybierzesz, to pamiętaj, aby kupić ją ze sprawdzonego źródła, najlepiej takich marek, które zapewniają dobrą jakość swoich produktów.
Choć technologia gna do przodu i ma wpływ na wszystko, co nas otacza, niektóre rzeczy nie uległy wielkim zmianom. Komputery zdążyły zmniejszyć swoje gabaryty wielokrotnie, tak samo jak zmieniła się ich funkcjonalność. Telefony, niegdyś jedynie...
Prezerwatywy chronią nas dziś przed infekcjami intymnymi, działają antykoncepcyjnie i wspierają świadome rodzicielstwo. Są najczęściej stosowanym i najbardziej dostępnym środkiem antykoncepcyjnym. Poznaj ich długą, ciekawą i dość...
Spoglądając na dzisiejszą kartkę z kalendarza możemy się nieźle zaskoczyć – niektórzy obchodzą tego dnia… dzień bez prezerwatywy. Skąd pomysł, żeby cały dzień poświęcić idei seksu bez zabezpieczenia? Nie mamy pojęcia i nie polecamy...
Prezerwatywę traktujemy raczej jako niechcianą konieczność, niż zmysłowy element naszego życia erotycznego – ale, czy naprawdę musi tak być? Jest całe mnóstwo powodów, dla których warto stosować zabezpieczenie: może to być relacja inna...
Prezerwatywa to najpopularniejszy środek antykoncepcyjny na świecie i jedyny, który poza niechcianą ciążą zapobiega także chorobom przenoszonym drogą płciową (STD). Jeśli zależy nam na przyjemnej aktywności seksualnej, to znaczy, że zależy nam...