Penis

Idealny penis – czyli jaki? Czy w ogóle można mówić o istnieniu czegoś takiego, jak penis idealny? Jeśli tak, to jaki powinien być? Już w starożytności utożsamiano duży członek z większą płodnością i zdolnościami mężczyzny w zakresie prokreacji. W mitologii greckiej i rzymskiej Priap, bóg płodności i urodzaju ukazywany był jako mężczyzna w zbroi z wielkim, wyeksponowanym członkiem w stanie erekcji. Mimo tego zdaje się, że sztuka raczej nie przyjmowała aż tak dużej wagi do „wyolbrzymiania” męskiego przyrodzenia, czego przykładem może być rzeźba Dawida autorstwa Michała Anioła.

Jak jest dziś? Cóż, prawdopodobnie nie ma na to jednej, dobrej odpowiedzi. Chciałoby się powiedzieć „ile mężczyzn, tyle penisów”, a idąc o krok dalej, można by dodać także „ile kobiet, tyle ideałów”, ale czy idealny penis znaczy ogromny? Powiedzmy sobie szczerze, że sama wielkość penisa nie musi od razu oznaczać wspaniałych doznań seksualnych. Wszystko zależy od techniki osoby penetrującej, chęci sprawienia, by kochanka poczuła jak największą przyjemność.

Jak to właściwie jest z tą wielkością?

Powstało już całe mnóstwo badań, które próbowały ustalić średnią długość penisa. Większość z nich zakłada, że średnia wielkość penisa dla mężczyzny rasy kaukaskiej to ok. 13 cm i Polacy się w tym przedziale mieszczą. Brzmi zaskakująco? Pamiętajmy, że wynik jest średnią powstałą z sumy długości podzielonej przez liczbę badanych penisów, a nie najczęściej występującą długością członka. Odstawmy jednak te badania na bok i skupmy się tym zagadnieniu z nieco innej perspektywy. „Badania z 2005 roku pokazują, że jedynie 50 procent mężczyzn jest zadowolonych z wielkości swojego prącia, podczas gdy 70 procent kobiet jest bardzo zadowolonych z wielkości narządów płciowych swoich partnerów; tylko 6 procent uważa, że mogłyby być one większe.” (źródło: Wikipedia)

Biorąc pod uwagę te dane, łatwo możemy dojść do wniosku, że największą frustrację i niezadowolenie z długości członków odczuwają ich posiadacze. Czy słusznie?

Idealny penis okiem kobiet i mężczyzn

Czy kobiety naprawdę zwracają tak wielką uwagę na wielkość penisa swojego partnera? Na pewno jest to dość indywidualna kwestia. Czy duży penis to największa przyjemność? Z pewnością trzeba przykładać więcej uwagi na sposób ułożenia swojego ciała, aby nie sprawić bólu partnerce. Poza tym seks nie opiera się wyłącznie na penetracji. Warto zapoznać się z różnymi strefami erogennymi swojej osoby partnerskiej. Możemy spróbować seksu oralnego czy wprowadzić zabawki erotyczne do sypialni. Idealny, duży penis nie jest najważniejszy w momencie, gdy chcemy doprowadzić naszą partnerkę do orgazmu.

Delfina Dellert przeprowadziła ankietę, w której poprosiła, aby mężczyźni i kobiety narysowali, jak według nich powinien wyglądać idealny penis. Jaki był wynik tego eksperymentu? Przede wszystkim niezwykle zabawny!

Jak mówi jedna z uczestniczek ankiety: „nie spodziewamy się kaloryfera i TAAAKIEGO penisa, tylko namiętności i umiejętności”. Panowie, naprawdę warto wziąć sobie te słowa do serca!

Czy idealny penis istnieje?

Nawiązując do wszystkiego, co napisaliśmy powyżej, odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna: nie. Rozmiar penisa to kwestia indywidualna, można się z nim pogodzić lub wypróbować kilka sposobów na powiększenie penisa. Jednak dla wielu pań o wiele ważniejsze jest zachowanie mężczyzny w łóżku. Między innymi to, jak traktuje ją partner oraz czy zwraca uwagę na jej potrzeby. Mężczyźni z każdym rodzajem penisa są w stanie zadowolić partnerkę i samemu uzyskać satysfakcję seksualną. Sprowadzenie wszystkiego wyłącznie do rozmiaru członka byłoby kłamstwem.  

 

 


Zdjęcie główne: Graham Campbell / Flickr.com