Anal

Seks analny

Na to hasło wiele z nas wciąż reaguje skrzywionym wyrazem twarzy. Jednak seks analny zdecydowanie zyskuje na popularności co pokazują przeprowadzane badania. Według raportu prof. Zbigniewa Izdebskiego „Seksualność Polaków 2017” seks analny ma za sobą co piąty Polak! Zatem można powiedzieć, że seks analny przestaje już być tematem tabu, a coraz większa ilość par decyduje się na tego rodzaju zbliżenie.

Czym jest seks analny?

To forma stosunku płciowego, który polega na stymulacji odbytu partnera lub partnerki. Istnieje wiele form penetracji odbytu. Możemy wyróżnić np.:

  • fingering – penetracja odbytu palcami. To doskonała forma przygotowania do właściwej penetracji penisem bądź zabawką typu dildo czy korek analny
  • fisting – penetracja odbytu całą pięścią. Zabawa dla zdecydowanie wprawionych osób, które początki zabaw analnych mają za sobą
  • rimming – pieszczenie okolic odbytu językiem – lizanie, wkładanie języka do środka itp.

Seks analny dla początkujących

Wszystko jest dla ludzi, a eksperymenty w sypialni zawsze dodają pikanterii i ekscytacji do życia erotycznego. Jeżeli jesteśmy więc otwarci na temat zabaw analnych warto zacząć od rozmowy z partnerem czy podziela nasze pragnienia i fantazje. Seks analny to niezwykle bliska forma współżycia, powinniśmy więc wybrać do tego typu zabaw osobę, której ufamy i jesteśmy gotowi „przekroczyć” z nią granicę. Wskazane jest używanie prezerwatywy, ze względów bezpieczeństwa oraz higieny.
Jeżeli obie strony pozytywnie zapatrują się na zabawy analne warto podejść do tematu na spokojnie. Często pośpiech i brak odpowiedniego przygotowania może skończyć się nieprzyjemnymi doświadczeniami, ale nawet mimo takich wpadek nie warto od razu porzucać tematu! Seks analny to niemalże bliższa forma zbliżenia. Mięśnie zwieracza nie rozluźniają się na zawołanie. Dajcie sobie czas. Kluczem może okazać się długa gra wstępna, delikatne pieszczoty odbytu palcami czy zabawką o mniejszych gabarytach niż penis partnera.

Bez lubrykantu ani rusz

O czym należy pamiętać, i co jest absolutnym niezbędnikiem podczas seksu analnego to odpowiedni lubrykant. Istnieje wiele rodzajów lubrykantów do seksu analnego. Najpopularniejsze z nich to:

  • lubrykant wodny – te przeznaczone do zabaw analnych często są z dodatkiem panthenolu, olejku jojoba czy z zawartością innych regenerujących bądź kojących składników, z racji delikatnych błon śluzowych ścian odbytu. Lubrykanty wodne koniecznie używamy z zabawkami które wykonane są z silikonu – jest to istotne jeżeli zależy nam na ‘długim życiu’ zabawki,
  • lubrykant silikonowy – jest trwalszy od lubrykantu wodnego, więc świetnie daje sobie radę podczas seksu analnego. Nie należy go jednak stosować z zabawkami silikonowymi
  • lubrykant hybrydowy – wodno-silikonowy bądź wodno-tłuszczowy. Często producenci zapewniają możliwość używania tego typu lubrykantów z delikatnymi zabawkami silikonowymi. Lubrykant hybrydowy pod względem poślizgu jest między wodnym, a silikonowym.

Do odważnych świat należy!

Wszystkiego w życiu warto spróbować! Oczywiście nie należy się do niczego zmuszać ale jeżeli czegoś nie posmakujemy nie wiemy tak naprawdę czy to coś dla nas czy nie. Pozwólmy sobie na eksperymenty i nowe doświadczenia. Jeżeli obawiasz się pełnej penetracji zacznij od niewielkich rozmiarów korków analnych, które rozmiarem i pięknym designem nie powinien Cię odstraszyć. Dasz radę!