Kulki gejszy

Kulki gejszy

Kulki gejszy

Kulki gejszy kojarzą się głównie z gadżetem erotycznym dla kobiet. Można je jednak spotkać pod innymi nazwami, np. kulki rozkoszy, kulki miłości, kulki dopochwowe lub kulki do pochwy, kulki waginalne czy kulki Kegla. Produkt ten może być w różnych rozmiarach i wykonany ze szkła, metalu czy silikonu medycznego. Pojedyncze kulki zalecane są osobom początkującym, o ciasnej pochwie. Dwie kulki poleca się natomiast kobietom o normalnej budowie ciała bądź po porodzie.

Stosowanie kulek gejszy jest bardzo skutecznym i jednocześnie łatwym ćwiczeniem mięśni Kegla. Co więcej, mogą mieć one wpływ na doznania seksualne.

Kulki gejszy to dwie niewielki kule, które są połączone ze sobą za pomocą sznureczka. Ich wnętrze wypełnione jest mniejszymi kuleczkami, które podczas chodzenia odbijają się od większych kulek delikatnie drgając. Drgania wywołują mimowolne zaciskanie się mięśni gładkich w obrębie pochwy i mięśni Kegla.

Na rynku znajdziemy również kulki gejszy bez dodatkowych kulek w środku. Mają one właściwości terapeutyczne.

Mięśnie Kegla

Zacznijmy od tego czym w ogóle są mięśnie Kegla. Są to mięśnie łonowo-guziczne, czyli mięśnie dna miednicy, zlokalizowane między spojeniem łonowym, guzami kulszowymi i kością ogonową. Zbudowane są z trzech warstw zawierających 14 silnie unerwionych mięśni, które zamykają otwór miednicy od dołu.

Do najważniejszych funkcji mięśni Kegla zalicza się:

  • ochronę i utrzymanie właściwego położenia organów miednicy mniejszej (elementy układu moczowego, (w tym pęcherz moczowy) układu wydalniczego (odbytnica i odbyt) oraz narządy rozrodcze (macicę również),
  • prawidłowe trzymanie moczu i stolca,
  • utrzymanie właściwej postawy ciała,
  • stabilizację tułowia.

Mięśnie Kegla pełnią istotną funkcję w czasie porodu i wspomagają funkcję seksualną. Co więcej, pełnią ważną rolę w biochemice chodu. Przy kichaniu, kaszlu czy podnoszeniu ciężarów, ciśnienie w jamie brzusznej wzrasta, a mięśnie Kegla uniemożliwiają samoczynnego oddania moczu. Jeżeli pracują one niepoprawnie, to ma to wpływ na nieprawidłowości w działaniu układu rozrodczego, moczowego i wydalniczego, jak np.:

  • hemoroidy,
  • nietrzymanie stolca,
  • częstomocz,
  • bolesny seks,
  • bolesne miesiączki,
  • zaparcia.

Jakie są rodzaje kulek gejszy?

Mięśnie Kegla wraz z wiekiem tracą swoją elastyczność, co może powodować problemy z trzymaniem moczu czy satysfakcją seksualną, a nawet może dojść do wypadania żeńskich narządów płciowych. Aby zadbać o te mięśnie należy je ćwiczyć, np. przy pomocy kulek gejszy.

Wyróżnia się ich cztery rodzaje:

  • grawitacyjne (progresywne) - stosuje się jako jeden z elementów treningu mięśni pochwy, ale również poleca się je do stymulacji gry wstępnej,
  • kulki gejszy silikonowe - wykonane z silikonu medycznego; miękkie w dotyku i łatwiejsze do utrzymania w czystości od poprzedniczki,
  • biofeedback - wykorzystuje się je głównie w ćwiczeniach,
  • wibrujące kulki gejszy - najnowocześniejszy model kulek na rynku; stosowane w celu uzyskania najlepszych doznań podczas gry wstępnej.

Które kulki gejszy najlepiej wybrać?

Podczas wyboru kulek należy zwrócić uwagę na ich wagę. Osoby początkujące powinny rozpocząć treningi z kulkami o mniejszej wadze. Co więcej, do produktu powinien być przymocowany silny i solidny sznureczek, aby bez problemów można było wyjąć kulkę z pochwy.

Najbardziej popularne są kulki progresywne - można je dostosowywać do osiąganych postępów podczas wykonywania codziennych ćwiczeń w celu wzmocnienia mięśni Kegla.

Trzeba mieć również na uwadze jakość - kulki powinny być wodoodporne i wykonane z najwyższej jakości materiałów. Dobrym wyborem są kulki wykonane z metalu bądź silikonu. Sznurek również powinien być silikonowy, albo chociaż wodoodporny.

Należy również zastanowić się do czego kulki będą używane. Do wzmocnienia mięśni Kegla zaleca się kulki biofeedbackowe, lżejsze od grawitacyjnych. Ich działanie powoduje podobne efekty co do elektrostymulacji, którą stosuje się w terapii nietrzymania moczu.

Pozostałe rodzaje kulek świetnie sprawdzają się podczas stosowania w celach podkręcenia temperatury w sypialni i zbliżeń intymnych.

Jak używać kulek gejszy?

Większość kobiet powinna stosować kulki podwójne, natomiast te o drobnej budowie ciała czy obniżoną macicą - pojedyncze. Kulki należy umieścić w pochwie - podobnie jak tampon. Aby było lżej można w tym celu użyć lubrykantu. Jedna z kulek powinna przylegać do szyjki macicy, a druga przytrzymywana przez mięśnie pochwy. Głębokość, na którą wprowadzimy kulki do pochwy jest kwestią indywidualną - musi być wygodnie. Można je używać podczas zabaw erotycznych, czy nosić w ciągu dnia, podczas codziennych czynności. Musimy jednak pamiętać, aby cały czas się poruszać - kulki działają tylko w ruchu.

Kiedy kobieta będzie poruszać miednicą w przód, tył i na boki to ćwiczenia z kulkami gejszy zapewnią lepsze efekty. Czas trwania ćwiczeń trzeba dostosować do swoich możliwości i predyspozycji - nie powinien on jednak przekraczać trzech godzin dziennie. Kulki stosowane systematycznie dają najlepsze efekty.

Kiedy nie można korzystać z kulek gejszy?

Nie należy ich stosować podczas ciąży. Mięśnie Kegla są wtedy mocno obciążone przez rozwijający się w łonie matki płód. Co więcej, zbyt bardzo wytrenowane mięśnie dna macicy mogą sprawić problem z ich całkowitym rozluźnieniem, co może utrudnić poród. Nie zaleca się również korzystania z kulek do ćwiczeń Kegla po porodzie. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z lekarzem.

Kulki gejszy w Secret Place

Aby wzmocnić mięśnie dna miednicy, w naszym sklepie kupisz kulki gejszy wykonane z wysokiej jakości materiałów. Sprawdź nasz szeroki wybór zabawek erotycznych, Zadbaj o swoje doznania cielesne kupując kulki gejszy w Secret Place.

 

 

Filtr

Wyszukiwanie po
Kategoria: Klasyczne
Producent: JoyDivision
  1. JoyDivision Joyballs secret kulki gejszy
    Brak w magazynie
    JoyDivision Joyballs secret kulki gejszy
  2. JoyDivision Joyballs single secret kulka gejszy
    Brak w magazynie
    JoyDivision Joyballs single secret kulka gejszy