Kulki

Kulki analne (inaczej koraliki analne) to kilka kulek wykonanych najczęściej z silikonu medycznego i/lub plastiku ABS połączonych ze sobą. Rozmiary poszczególnych koralików analnych bywają różne. W przypadku jednych gadżetów kulki są identyczne, inne zaś mają kulki różnych rozmiarów, które ułożone są w kolejności od najmniejszej do największej. Na końcu sznurka zawsze znajduje się szerszy element, najczęściej pierścień lub pętelka, dzięki któremu w łatwy sposób zabawkę można włożyć do odbytu i później ją stamtąd wyjąć.

Ten szerszy element jest jednocześnie blokadą, zapobiegającą wpadnięciu kulek analnych. Podobnie, jak uprawianie seksu analnego, także zabawa kulkami analnymi wymaga nieco większego przygotowania. Sięgając po ten gadżet musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach, które opisuję poniżej.

Unikaj nylonowego sznurka

Niektóre kulki analne to kilka plastikowych kulek, połączonych nylonowym sznurkiem. Takich kulek należy bezwzględnie unikać. Plastik, z których wykonane są tego typu zabawki, nie jest materiałem bezpiecznym dla zdrowia, może popękać wewnątrz ciała i poranić odbytnicę. Sznurek nylonowy z kolei jest trudny do wyczyszczenia, a jednocześnie chłonie wszelkie zanieczyszczenia.

Po kilku zabawach Wasz gadżet staje się siedliskiem wielu niebezpiecznych dla zdrowia mikroorganizmów. Węzły zawiązane na takim sznurku mogą zaś wywoływać uczucie dyskomfortu, a nawet bólu, podczas używania tego typu zabawki.

Koniecznie używaj lubrykantu

Każde analne pieszczoty wymagają zastosowania lubrykantu. Najlepiej będzie zaopatrzyć się w lubrykant na bazie wody, który jest bezpieczny dla zabawek i w przeciwieństwie do lubrykantów silikonowych, nie uszkadza ich. Na rynku dostępne są lubrykanty przeznaczone właśnie do seksu analnego. Mają one nieco inną konsystencję niż standardowe lubrykanty wodne. Są gęstsze, więc utrzymują się dłużej zarówno na gadżetach erotycznych, jak i na ciele.

Zawierają takie dodatki, jak na przykład olej jojoba, który działa rozluźniająco. Polecamy zaopatrzyć się w na przykład JoyDivision AQUAglide Anal, który jest bezzapachowy i został stworzony właśnie na bazie wody. Lubrykant należy rozprowadzić na wszystkich koralikach. Polecamy również nałożyć produkt na okolice odbytu, jako że ta część Twojego ciała nie nawilża się sama.

A co z prezerwatywą?

Zakładanie prezerwatywy na koraliki analne, to łatwy sposób na utrzymanie ich w czystości. Jeśli kulek używa więcej niż jedna osoba, stosowanie prezerwatywy zapobiega również przenoszeniu infekcji.

Kulki analne – rodzaje

Nasze salony, tak jak i strona internetowa mają sporą ofertę kulek analnych w naprawdę różnych rozmiarach i kolorach. Poniżej przedstawię Wam niektóre z nich.

  1. Kulki analne Anal Beads czarne spod znaku Fifty Shades of Grey – to koraliki analne pochodzące z oficjalnej kolekcji Fifty Shades of Grey. Pomogą Ci odkryć nowe strefy przyjemności. Bezpieczeństwo gwarantuje Ci specjalny uchwyt w kształcie pętelki na końcu.
  2. Zestaw kulek analnych Satisfyer Love Beads Colored – w skład zestawu wchodzą dwa rodzaje kulek o różnej strukturze, jak i kolorze. Idealnie sprawdzą się dla osób początkujących oraz tych bardziej zaawansowanych. Obie zabawki składają się z kulek o różnych wielkościach, które zostały ułożone od najmniejszej do największej.
  3. Kulki analne Marc Dorcel Deep Feel – ta zabawka składa się z pięciu połączonych ze sobą kulek, ułożonych kolejno od najmniejszej do największej rozmiaru. Kulki są zakończone specjalnym oczkiem zabezpieczającym przed przypadkowym utknięciem w odbycie. Delikatność tej zabawki będzie idealna dla kogoś, kto dopiero rozpoczyna swoją przygodę z kulkami analnymi.
  4. Wibrujące kulki analne z pilotem Nexus Quattro – myślałeś, że zabawa kulkami analnymi jest nudna? Ten gadżet zademonstruje Ci, jak bardzo się mylisz. Kulki Nexus Quattro zapewniają wybór 7 różnych, potężnych wibracji, sterowanych za pomocą pilota, dzięki którym odkryjesz całkiem nowy poziom przyjemności.

Jak działają koraliki analne?

Przy odpowiedniej atmosferze wsuwanie kulek analnych do odbytu nie jest nieprzyjemne. Uczucie zbliżone do neutralnego pojawia się, gdy kulki są już wewnątrz ciała. Przyjemność czerpie się dopiero z poruszania nimi w odbycie, wyjmowania kulek, kiedy to koraliki ocierają się o mięśnie zwieracza. Jest to źródłem bardzo przyjemnych i intensywnych doznań. Najprzyjemniejszym doznaniem zaś jest szybkie wyciąganie kulek w momencie szczytowania.

Sprawdź produkt przed pierwszym użyciem

Zanim zaczniesz zabawę swoimi nowymi koralikami analnymi, dobrze je obejrzyj. Wyjmij z pudełka i przyjrzyj się uważnie, czy kulki nie posiadają jakiś wad fabrycznych, w tym zwłaszcza pęknięć i ostrych krawędzi. Jeśli posiadają jakieś wady, to niezwłocznie zwróć je do sklepu i nie używaj ich.

Przed pierwszym użyciem, zgodnie z zaleceniami producenta zamieszczonymi na lub wewnątrz opakowania, kulki należy dokładnie wyczyścić. W naszym salonie w Warszawie lub Poznaniu możesz dokładnie obejrzeć produkt, zanim go kupisz. Warto skorzystać z tej możliwości, aby mieć pewność, że wybrane koraliki analne najlepiej odpowiedzą na wasze potrzeby.

Pierwsza zabawa kulkami analnymi

Wszelkie pieszczoty analne wymagają szczególnej uważności i ostrożności, ponieważ odbyt jest bardzo wrażliwy i sam z siebie się nie rozluźnia. Podobnie też zabawa kulkami analnymi wymaga spokojnej, sprzyjającej rozluźnieniu atmosfery, zaufania do partnera i braku pośpiechu.

Po nałożeniu na zabawkę oraz odbyt warstwy dobrego lubrykantu, aplikowanie kulek zacznij powoli, wsuwając bez pospiechu kolejne kulki do odbytu. Wkładając je do odbytu swojej osoby partnerskiej, zwracaj uwagę na reakcje tej osoby. Jeśli odczuwa ona dyskomfort lub ból, zwolnij, a nawet przerwij zabawę.

Po wsunięciu wszystkich koralików możesz je tam zostawić na jakiś czas i skupić się na innych pieszczotach. Możesz też od razu zacząć je wyciągać, obserwując przy tym reakcje partnera czy partnerki. Za pierwszym razem pamiętaj jednak, by wyciągać kulki powoli. Jak już oboje oswoicie się z nową zabawką, możecie przejść do bardziej intensywnych i szybszych ruchów.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Pamiętaj, że nie każdy jest fanem zabaw analnych. Tym bardziej nie każdemu może przypaść do gustu zabawa kulkami analnymi. Nie ma w tym nic złego. Zupełnie normalną i naturalną rzeczą jest to, że jedne formy pieszczot lubimy, a inne nie sprawiają nam przyjemności. Trzeba o tym pamiętać.

Gdy już zgodzimy się na taką zabawę, to zdecydowanie należy pamiętać, że nie wolno przenosić zabawek erotycznych (oraz penisa, palców itd.) bezpośrednio z odbytu do pochwy czy ust. Wzorowanie się w tym przypadku na tym, co powszechne jest w filmach porno, grozi wieloma poważnymi infekcjami.

Za każdym razem należy dokładnie umyć ręce, penisa, wibrator i inne zabawki, które zamierzamy przenieść z odbytu do pochwy czy ust. Można posiłkować się tu rękawiczkami nylonowymi czy nitrylowymi oraz prezerwatywami. Wówczas przed taką zmianą wystarczy ściągnąć, a następnie założyć nową prezerwatywę lub rękawiczkę.