squirt u kobiety

Squirt to zjawisko fizjologiczne, o którym tak naprawdę mówi się od dość niedawna. Co prawda pisano o nim przed naszą erą, jednak potem temat kobiecej ejakulacji ucichł. Pierwsze informacje w naszych czasach pojawiły się dopiero w latach 80. i 90. po pojawieniu się książki "The G Spot and Other Recent Discoveries About Human Sexuality". Czym dokładnie jest kobiecy wytrysk i w jaki sposób go osiągnąć?

Squirt, czyli kobiecy wytrysk - co to takiego?

Tematyka wytrysku kojarzy się głównie z mężczyznami, jednak kobiety również mogą się nim cieszyć. Niestety jego osiągnięcie nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać. Jednak zacznijmy od tego czym jest squirt.

Squirt to nic innego jak określenie kobiecego ejakulatu czy inaczej kobiecego wytrysku. Pierwsze zapiski na jego temat sięgają 500 roku p.n.e.! W naszych czasach zaczęto mówić o nim dopiero w latach 80. i 90. To właśnie w tym czasie ukazała się książka trzech amerykańskich autorów pt. "The G Spot and Other Recent Discoveries About Human Sexuality". Należy również wspomnieć o działalności Deborah Sundahl. Uczyła ona kobiety jak odkryć obszar G i osiągnąć kobiecy wytrysk.

Punkt G to wypukły obszar na górnej ściance pochwy, która w miarę stymulacji powiększa się. To natomiast pobudza gruczoły Skenego. Znajdują się one przy ujściu cewki moczowej. Produkują one płyn zwany kobiecym ejakulatem. Jeżeli chodzi o doznania podczas squirtu to są one podobne do parcia na pęcherz. Z tego powodu większość kobiet zaciska mięśnie, aby nie dopuścić do popuszczenia moczu, tym samym blokując wytrysk.

Warto również wspomnieć, że squirt może nastąpić niezależnie od osiągnięcia orgazmu - może mu towarzyszyć, ale nie musi. Wytrysk nie jest równoznaczny z orgazmem, ale bardzo często te dwie reakcje występują równocześnie.

Czym jest kobiecy ejakulat?

Na początku należy zaznaczyć, że kobiecy ejakulat to nie mocz! Co więcej, wydzielina ta była znana i czczona jako święty płyn w dawnych rdzennych kulturach Ameryki, Grecji, Chin, Indii czy Japonii. Substancja ta jest przezroczysta lub biaława o charakterystycznym zapachu. Wystarczy się jej przyjrzeć, aby zauważyć różnicę między nią a moczem. Objętość ejakulatu waha się od kilku kropel do nawet przeciętnej zawartości szklanki.

Squirt to kobiecy ejakulat, a kobiecy wytrysk określa się mianem squirtingu.

Jak osiągnąć squirt?

Squirt, czy też squirting, ma silny związek ze stymulacją łechtaczki i punktu G. Biorąc pod uwagę budowę anatomiczną, większość kobiet jest w stanie osiągnąć kobiecy wytrysk. Jak to już zostało wspomniane, strach przed oddaniem moczu hamuje osiągnięcie wytrysku i doświadczenia nowych, seksualnych doznań. Można jednak popracować nad tym, aby wywołać squirt - oczywiście o ile chcemy go doświadczyć. Wszystko zależy od naszych potrzeb i preferencji.

Aby wywołać squirt potrzebna jest głównie intensywna stymulacja punktu G. Można ją zacząć od delikatnego masażu, a następnie stopniowo zwiększać jego intensywność. Jak wiemy, taki dotyk kojarzy się z przyjemnymi doznaniami. Można jednak pójść o krok dalej i jeszcze bardziej pobudzić swoje zmysły. Kiedy pojawi się parcie na mocz, masażu nie należy przestawać - trzeba nadal stymulować górną ścianę pochwy, a nawet jeszcze bardziej przyspieszyć ruchy.

Pierwszy squirt może polegać na mimowolny wypłynięciu płynu ejakulacyjnego - potrzeba czasu by silnie trysnąć i oczywiście cierpliwości. 

Jak sobie pomóc w osiągnięciu squirtu?

W temacie squirtingu warto również zaznaczyć, aby podczas starań o jego osiągnięcie być maksymalnie rozluźnioną. Pozwól swojemu ciału na naturalne reakcje i nie broń się przed nimi. Pamiętaj również, że dla niektórych kobiet zbyt duży nacisk na strefę G może być bardzo niekomfortowy. Słuchaj więc swojego ciała i odkryj, co sprawia Ci przyjemność.

W osiągnięciu squirtu mogą pomóc również zabawki erotyczne dostępne w naszym salonie Secret Place! Zarówno stacjonarnie, jak i w sklepach internetowych posiadamy szeroki wybór gadżetów erotycznych, służących do stymulacji punktu G. Zapraszamy!