Femdom

Czym jest femdom?

Nazwa femdom to nic innego, jak połączenie angielskich słów „female” oraz „domination” i jest określeniem na wszelkiego rodzaju praktyki seksualne związane z dominacją kobiety nad drugą osobą. Zaliczają się do tego czynności takie jak: wiązanie, klapsy i szeroko rozumiana uległość. Zakres ten jest dość obszerny, ale można przyjąć, że femdom, to bardziej stanowcze przejęcie inicjatywy w seksie przez kobietę. 

Bądź królową w sypialni!

Czujesz, że tradycyjny seks to dla Ciebie za mało? Zabawki sprawiają Ci przyjemność, ale chcesz zasmakować czegoś więcej? Pragniesz poczuć władzę nad osobą partnerską? Nic nie stoi na przeszkodzie! Pamiętaj, że każde pragnienie można spełnić, jeśli tylko podejdziesz do tematu w odpowiedni sposób. Na początku zdecydowanie polecamy rozmowę z osobą partnerską. Seks to zabawa dla dwojga, dlatego ważne, żebyście oboje czuli się komfortowo podczas zbliżenia. Podziel się swoimi pragnieniami i zapytaj, czy możecie je razem spełnić. Nie ma gwarancji, że na początku każda osoba z entuzjazmem przyjmie propozycję zabawy ze straponem, ale możemy zapewnić, że wiele osób na myśl o zasłoniętych oczach i związanych dłoniach pięknie się uśmiechnie. Możemy zapewnić, że będą jeszcze bardziej podekscytowani, gdy usłyszą, że do wiązania użyjesz Lelo Boa Pleasure Ties

Warto dawkować sobie przyjemność, a jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po paru pierwszych sesjach z wiązaniem na pewno przyjdzie chęć na kolejne doznania związane z Tobą w roli dominującej. Możesz użyć skórzanej opaski na oczy, aby urozmaicić Wasz wieczór, dodać do niego element zaskoczenia. Pole do popisu jest szerokie i jak wiadomo ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia!

Dominowanie nie polega jedynie na znęcaniu się nad uległym, upokarzaniu tylko po to, aby osoba uległa zaznała bólu. To dobrowolny, konsensualny układ, w którym ważne są zaufanie, konsensualność oraz poczucie bezpieczeństwa. Poczucie, że naprawdę chcesz poddać się rozkazom dominującej. Świadomość, że podczas sesji ulegając tej konkretnej osobie, będziesz czuła się bezpiecznie. Ważne, aby poczuć się na tyle komfortowo, żeby móc bez zakłopotania przedyskutować, dlaczego chcemy ulegać lub dominować, jakie są nasze fetysze, co chcemy uzyskać podczas sesji BDSM.

Domina od podstaw

Nie musisz być profesjonalistką, aby dominować. Jednak dobrze, gdy poświęcisz trochę czasu na zdobycie potrzebnych informacji. Najprostszym sposobem na rozpoczęcie, jest obserwowanie i angażowanie się w społeczności femdom online, rozmowa z innymi dominującymi kobietami, wymiana doświadczeń. 

Gdy wraz z osobą partnerską będziecie gotowi wejść do świata BDSM, to wcześniej porozmawiajcie o tym, jak daleko możesz się posunąć, ile możesz zadać bólu. Przygotujcie hasło bezpieczeństwa i nie wstydźcie się go użyć. Naprawdę lepiej się zatrzymać i porozmawiać, niż wprawić drugą osobę w niepotrzebny dyskomfort. Pamiętaj, jak ważna jest komunikacja. Zacznijcie od małych rzeczy, lekkich klapsów albo droczenia się z osobą partnerską, niech opowie, co w Tobie uwielbia, dlaczego pragnie Ci ulegać. Eksperymentujcie. Jeżeli Ty i Twoja osoba partnerska jesteście otwarci na naprawdę odważne sesje, to nie wstydź się i działaj!

Najbardziej popularne praktyki, to chociażby zabawa z laniem gorącego wosku po ciele uległego partnera. Możesz użyć do tego świec przeznaczonych do masażu. Packa marki Taboom, pejcz, bat czy szpicruta, to Twoi nowi przyjaciele. Każdy ma za zadanie dostarczyć inny rodzaj rozkosznego bólu. Proponujemy również sprawdzić stylowy zestaw akcesoriów BDSM w kształcie eleganckiej torebki Kinky Me Softly marki Rianne S. Warto z czasem powiększać swoją domową szafkę z akcesoriami do BDSM, tak aby sesje były urozmaicone i wnosiły za każdym razem nutkę przyjemnej ekscytacji i niepokoju. Te właśnie uczucia powinny przepełniać waszą dwójkę przed każdą kolejną sesją!

Penetracja analna osoby partnerskiej, za pomocą na przykład korków analnych czy straponu, to również świetny sposób na zaznaczenie swojej dominującej postawy! Spraw, aby kochanek padł Ci do stóp i poczuj, jak satysfakcjonujące może być uczucie dominacji! Pamiętaj, że dominacja, to nie tylko upokarzanie, ale także afirmacja, zapewnianie uległej osoby, że jest właśnie grzeczną dziewczynką lub grzecznym chłopcem, skomplementuj drugą osobę, wyraź swoje zadowolenie. Pamiętajcie, aby po zakończonej zabawie zadbać o stan emocjonalny, jak i fizyczny wszystkich osób zaangażowanych w sesję. Porozmawiajcie, poprzytulajcie się, zadbajcie o czuły dotyk. 

Dominuj tak, jak lubisz!

To od Ciebie, potrzeb Twoich i partnera zależy, jak będzie przebiegała zabawa w Waszej sypialni. Jeżeli mocne, fetyszowe zabawy są poza strefą Waszego komfortu, nie musicie do niczego się zmuszać. Jeśli jednak jesteście otwarci na eksperymenty, to życzymy jak najlepszej zabawy! W salonach i sklepie internetowym Secret Place znajdziecie wszystkie, niezbędne akcesoria, które pomogą Wam poznać rozkoszny świat BDSM. Zapraszamy!