Prezerwatywa

Prezerwatywa to najpopularniejszy środek antykoncepcyjny na świecie i jedyny, który poza niechcianą ciążą zapobiega także chorobom przenoszonym drogą płciową (STD). Jeśli zależy nam na przyjemnej aktywności seksualnej, to znaczy, że zależy nam na bezpiecznym seksie, bo tylko taki może być dobry seks. Na rynku znajdziemy prezerwatywy różnego rodzaju. Od wielości kolorowych opakowań można dostać oczopląsu. Jak wybrać odpowiednią prezerwatywę? Odpowiedź na to pytanie poznacie z lektury naszego tekstu.

Materiał

Jednym z najważniejszych pytań, jakie powinniśmy sobie zadać przed wyborem paczki prezerwatyw jest to, z jakiego materiału ma być ona wykonana. Zdecydowana większość prezerwatyw dostępnych na rynku jest wykonana z kauczuku lateksu naturalnego. Czyli są to po prostu prezerwatywy lateksowe. Tego typu prezerwatywy dostępne są w każdej drogerii lub kiosku. Powinniśmy jednak ich unikać, jeżeli mamy alergię na lateks. Ponadto prezerwatywy lateksowe nie mogą mieć kontaktu z substancjami na bazie oleju, ponieważ materiał może wejść z nimi w reakcję i ulec uszkodzeniu.

Jeśli wiemy, że mamy uczulenie na lateks, najbardziej odpowiednim rodzajem prezerwatywy będzie każda nielateksowa. Najczęściej takie prezerwatywy wykonane są ze specjalnego materiału, znanego pod nazwą poliizopren. Prezerwatywy wykonane z tego materiału są pod wieloma względami lepsze od lateksowych. Są nieco bardziej wytrzymałe, a także umożliwiają intensywniejsze odczuwanie bodźców podczas seksu. To dlatego, że poliizopren jest materiałem cienkim i bardzo delikatnym. Nie posiada także charakterystycznego dla wyrobów lateksowych zapachu gumy. W naszej ofercie znajdziecie naprawdę sporo różnorodnych prezerwatyw nielateksowych.

Przeznaczenie

Kolejnym, być może najważniejszym pytaniem, jakie powinniśmy sobie zadać przed wyborem pudełeczka prezerwatyw, jest to, do czego chcemy ich używać.

Na rynku znajdziemy prezerwatywy do seksu analnego. To specjalny rodzaj prezerwatyw, które są nieco grubsze od standardowych i z tego powodu lepiej nadają się do intensywnej penetracji tak ciasnych przestrzeni, jak odbyt. Ze względów higienicznych niektóre osoby wolą korzystać z grubszej prezerwatywy do seksu analnego, ponieważ boją się kontaktu z nieczystościami. Polecamy między innymi grubsze prezerwatywy lateksowe Pasante Extra Safe, które ze względu na swoją grubość polecane są do seksu analnego.

Istnieją również prezerwatywy dla kobiet. To specjalny rodzaj kondomów, który kobieta aplikuje do pochwy. Ich działanie jest dokładnie takie samo i polega na stworzeniu bariery pomiędzy penisem a wewnętrzną powierzchnią pochwy podczas penetracji, uniemożliwiając przedostanie się nasienia do pochwy. Są jednak dużo mniej popularne, co nie znaczy, że są kompletnie niedostępne. W naszym sklepie internetowym znajdziecie prezerwatywy nielateksowe dla kobiet Pasante Female Condom.

Jeśli poszukujecie prezerwatywy, która służy osobie aktywnie wykonującej seks oralny, to musicie sprawdzić maskę do seksu oralnego Beffy Oral Dam. Maskę taką umieszcza się w ustach, chroni ona jamę ustną przed kontaktem z miejscami intymnymi obcej osoby. Zmniejsza ona ryzyko zarażenia się oraz rozprzestrzeniania chorób przenoszonych drogą płciową.

Istnieją także takie prezerwatywy, które są stworzone w taki sposób, aby zwiększać doznania podczas seksu. Wypustki, prążki, wszystko zależy od tego, jaki rodzaj faktury ona lubi. Specjalnie piszemy ona, ponieważ tego rodzaju dodatki przeznaczone są dla zwiększenia przyjemności kobiety podczas stosunku waginalnego. Nie sprawdzą się one przy seksie analnym, ponieważ odbyt nie jest na tyle wrażliwy, by odczuć subtelne zmiany na fakturze kondoma. Jeżeli zamierzacie stosować prezerwatywę do seksu oralnego, nie wybierajcie tych z wypustkami ani z prążkami, ponieważ nieregularna faktura powierzchni prezerwatywy może doprowadzić do zakrztuszenia się nimi, czego następstwa mogą być naprawdę groźne.

W naszej ofercie znajdziecie między innymi:

  • Unimil Skyn Excitation – nielateksowe prezerwatywy o podwójnym działaniu, które zapewnią nowy wymiar przyjemności. Dla niej: stymulacja poprzez fale wypustek. Dla niego: przyjemny dreszczyk wywołany dzięki żelowi o efekcie chłodzącym.
  • Durex Pleasuremax – prezerwatywy lateksowe z wypustkami i prążkami. Wyjątkowy kształt zapewni Wam jeszcze więcej przyjemności i wrażeń.
  • Durex Arouser – to prezerwatyw lateksowe z prążkami. Produkt wyróżnia się poprzecznymi prążkami, które wzmacniają wrażenia. Prosty kształt zapewnia z kolei znakomite przyleganie. Prezerwatywy pokryto środkiem nawilżającym. Durex Arouser posiadają przyjemny zapach.

Z dodatkowym nawilżeniem?

Kolejna różnica, na którą warto zwrócić uwagę, to fakt czy prezerwatywy są nawilżone, czy też nie. Dodatkowa lubrykacja oznacza, że prezerwatywa po zrolowaniu, a przed umieszczeniem w saszetce, została zakroplona na wysokości zbiorniczka odrobiną lubrykantu, w celu zmniejszenia tarcia podczas penetracji, a co za tym idzie, zwiększenia komfortu podczas seksu i oczywiście zmniejszenia ryzyka pęknięcia prezerwatywy. Na ogół producenci prezerwatyw używają do tego celu lubrykantu wodnego, jednak zazwyczaj nie ujawniają, jakiego rodzaju lubrykant został użyty do nawilżenia prezerwatywy. Jeżeli obawiamy się wystąpienia reakcji alergicznych, lepiej poprośmy o prezerwatywy, które nie posiadają dodatkowego nawilżenia.

Na rynku możemy znaleźć również prezerwatywy, które na pudełku mają informację o obecności środka plemnikobójczego. To specjalny rodzaj lubrykantu, który wzmacnia ochronę przed wystąpieniem niechcianej ciąży nawet w sytuacji, gdy prezerwatywa pęknie. Tego typu prezerwatywy posiadają lubrykant wewnątrz, a nie na zewnątrz, a więc tylko mężczyzna będzie odczuwał dodatkową obecność żelu.

Istnieje jeszcze drugi rodzaj prezerwatyw, który posiada lubrykant wewnątrz, a nie na zewnątrz, ale nie jest to środek plemnikobójczy, tylko środek o subtelnym działaniu znieczulającym. Takie prezerwatywy będą idealne dla mężczyzn, którzy mierzą się z problemem zbyt szybkiej ejakulacji i chcieliby móc dłużej uprawiać seks. Polecamy między innymi:

  • Durex Mutual Pleasure – prezerwatywy lateksowe ze środkiem opóźniającym wytrysk. Zostały zaprojektowane z myślą o dodatkowej satysfakcji dla obojga partnerów. Lubrykant znajdujący się wewnątrz prezerwatywy pomaga wydłużyć erekcję.
  • Unimil SKYN EKSTRA NAWILŻANE – to prezerwatywy nielateksowe, które gwarantują maksymalny komfort i bezpieczeństwo.
  • Durex Performa – to prezerwatywy lateksowe przedłużające stosunek. Zostały one pokryte specjalnym lubrykantem, który ma za zadanie opóźnić wytrysk.

Wielkość

Punkt ostatni, lecz nie mniej ważny, czyli wielkość. Zapewne zdajecie sobie sprawę, że nie wszyscy mężczyźni są jednakowo obdarzeni przez naturę. Penisy różnią się nie tylko długością, ale także grubością i kształtem. Nie każdy będzie zadowolony z prezerwatywy w rozmiarze regular. Mężczyźni, którzy posiadają większego, dłuższego lub dużo grubszego członka niż uśrednione wymiary dla Europejczyków, powinni zdecydować się na wybór prezerwatywy o większym rozmiarze. Dla panów, którzy potrzebują prezerwatyw king size polecamy prezerwatywy Pasante King Size, które są większe niż standardowe. Dzięki anatomicznie dopasowanemu kształtowi doskonale przylegają do członka.

Wszystkie wymienione w artykule rodzaje prezerwatyw są dostępne do kupienia w naszych salonach w Warszawie oraz Poznaniu, jak również w naszym sklepie internetowym. Zachęcamy do odwiedzenia sklepów stacjonarnych, gdzie nasi sprzedawcy zaoferują Wam profesjonalne doradztwo przy zakupie.

A teraz zapraszamy do posłuchania rozmowy w ramach serii rozmów w Salonie Zmysłów: