Masturbacja

Jeśli jesteś jedną z osób, które odmawiają sobie masturbacji w momencie rozpoczęcia miesiączki, to w tym wpisie dowiesz się, że tak naprawdę nie musisz z niej rezygnować podczas okresu. Kwestia solo masturbacji, jak i seksu podczas okresu nadal w niektórych kręgach jest uznawana za coś wstydliwego, temat tabu. Wiele osób nadal uważa, że krew menstruacyjna jest brudna czy szkodliwa.

Natomiast, jeśli osoba nie ma żadnych chorób, które mogą zostać przenoszone poprzez krew, to krew menstruacyjna nie jest niebezpieczna. Tak samo nie ma żadnych badań, które potwierdzałyby, że podczas miesiączki musisz unikać aktywności seksualnej, wręcz przeciwnie. Mam nadzieję, że po przeczytaniu poniższego tekstu przestaniesz myśleć o masturbacji podczas okresu, jak o czymś niekomfortowym i niepożądanym.

Zalety masturbacji podczas okresu

Ulga w bólu

Przede wszystkim menstruacja nie powinna być zbyt bolesna. Dlatego świetnie, jeśli używasz środków farmaceutycznych, aby złagodzić ten ból. Może będziesz zaskoczona, ale masturbacja również pomoże pomóc z bólem menstruacyjnym. Podczas masturbacji nasz mózg uwalnia dopaminę i oksytocynę, czyli hormony, które opowiadają za poprawę nastroju i tłumienie bólu. Masturbacja łagodzi dolegliwości bólowe towarzyszące miesiączce. W badaniach, które przytaczam w późniejszym fragmencie tekstu, dowiesz się, że aż 70% badanych potwierdza zmniejszenie intensywności bólu miesiączkowego przy regularnej masturbacji.

Poprawa nastroju

Podczas orgazmu nie tylko rozluźniają się nasze mięśnie, ciało wypełnia się endorfiną, która wywołuje uczucie spokoju, odprężenia, poprawia nasze samopoczucie.

Samomiłość

Menstruacja nie jest powodem, dla którego miałabyś rezygnować z celebrowania swojego ciała oraz seksualności. Warto masturbować się podczas okresu dla samej przyjemności. Krew menstrualna nie sprawia, że masturbacja nagle przestaje być przyjemna. Ważne, aby również w taki sposób zadbać o swoje ciało. Poza tym może się okazać, że taka samomiłość podczas okresu, jest w jakiś sposób przyjemniejsza, o wiele bardziej ekscytująca.

Krótszy okres

Nie zostało to potwierdzone żadnymi badaniami, dlatego nie radziłabym brać tego za coś w stu procentach pewnego. Jednocześnie wiele osób zwraca uwagę na to, że masturbacja podczas miesiączki skraca czas krwawienia. Skurcze macicy podczas orgazmu szybciej pozbywają się wydzieliny menstruacyjnej, przez co okres może trwać krócej.

Ankieta firmy Womanizer

W maju 2020 roku firma Womanizer przeprowadziła badanie, które polegało na sprawdzeniu, czy masturbacja podczas miesiączki może złagodzić ból menstruacyjny. W badaniu wzięło udział 486 osób z 19 różnych krajów w wieku od 18 do 49 lat, które miesiączkują.

Badanie:

Badani zostali poproszeni, aby podczas trzech miesięcy powstrzymywali się od przyjmowania leków przeciwbólowych na objawy menstruacyjne i zamiast tego używali masturbacji. Osoby ankietowane każdego miesiąca odnotowywały częstotliwość oraz poziom bólu zgodnie ze skalą dziesięciopunktową, a także zgłaszały w jakim stopniu zmieniało się to podczas masturbacji. Wyniki zostały spisane i przeanalizowane.

Po zakończeniu trzymiesięcznej fazy testowej, badani powrócili do wcześniejszych metod radzenia sobie z bólem menstruacyjnym. Po trzech miesiącach ponownie spisali wyniki dotyczące częstotliwości oraz poziomu bólu, aby ustalić, czy istnieją jakiekolwiek długoterminowe korzyści związane z masturbacją w celu kontrolowania bólu podczas okresu.

Wnioski:

  • 90% osób badanych poleca masturbację podczas menstruacji
  • 85% osób badanych planuje kontynuować regularną masturbację podczas miesiączki, aby zwalczać bóle menstruacyjne
  • 70% badanych stwierdza, że regularna masturbacja zmniejsza intensywność bólu menstruacyjnego
  • 42% badanych stwierdza, że regularna masturbacja zmniejsza częstotliwość bólu menstruacyjnego

Badania wykazały, że intensywność, jak i częstotliwość bólu zmniejszały się podczas trzy miesięcznej regularnej masturbacji w czasie menstruacji. Już po trzy miesięcznej fazie testowej można było zauważyć zmniejszenie intensywności bólu z 6,7 pkt do 5,4 pkt. Natomiast częstotliwość bólu spadła z 7,4 pkt do 4,6 pkt. Te wyniki są dowodem na to, że regularna masturbacja ma realny wpływ na komfort i poziom bólu podczas menstruacji.

Jak masturbować się podczas menstruacji?

Nie ma żadnych badań, które potwierdzałyby, że nie możesz masturbować się podczas miesiączki. Dlatego zachęcamy, abyś nie rezygnowała z przyjemności przez te kilka dni w miesiącu. Poniżej przygotowałam dla ciebie kilka wskazówek:

Masturbacja pod prysznicem

Jeśli boisz się brudu albo po prostu chcesz zmienić lokalizację, to prysznic okaże się Twoim przyjacielem. Woda zmywa naturalne nawilżenie Twojego ciała, także tam również zalecamy zabrać ze sobą dobry lubrykant. Jeśli nie zamierzamy zabrać ze sobą żadnej zabawki, to weź lubrykant silikonowy. Jeśli jednak zamierzasz zabrać ze sobą na przykład wodoodpornego pingwinka, to wtedy tylko i wyłącznie weź ze sobą lubrykant na bazie wody. Pamiętaj, aby nie kierować strumienia wody bezpośrednio do wnętrza pochwy.

Masturbacja podczas używania tamponu lub kubeczka menstruacyjnego

Jeśli jednak wolisz uniknąć wypływającej z Ciebie krwi, to oczywiście możesz zaaplikować tampon czy kubeczek menstruacyjny. Wtedy zalecamy użyć lubrykantu, jako że tampon, kubeczek menstruacyjny będą wchłaniać naturalne wydzieliny ciała. Proponujemy, abyś kupiła na przykład ten żel intymny. Jest on tej samej marki, co proponowany kubeczek menstruacyjny. Możesz skupić się na czułym dotykaniu sfer erogennych, pieszcząc swoje sutki czy skupiając się na stymulacji łechtaczki.

Oczywiście tak, jak w każdy inny dzień możesz użyć do tego swoich ulubionych wibratorów łechtaczkowych, na przykład zabawki erotycznej Lelo Sona. Jeśli chciałabyś użyć gadżetu, który będziesz wprowadzać do pochwy, to oczywiście musisz wcześniej wyjąć kubeczek czy tampon. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak uprawiać seks podczas miesiączki z partnerem, to powinnaś przeczytać ten tekst.

Zabawy analne

Jeśli chcesz całkowicie uniknąć dotykania krwi menstruacyjnej, to możesz zainwestować w gadżety analne oraz dobry lubrykant, aby odpowiednio się nawilżyć. Zacząć zapoznawać się ze swoim ciałem również w ten sposób. Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałaś z zabawek analnych, to przeczytaj ten post.

O czym warto pamiętać?

  • Pamiętaj, aby zadbać o dodatkowe nawilżenie w momencie, gdy będziesz masturbować się podczas noszenia tamponu lub kubeczka menstrualnego. Ponieważ wchłaniają one naturalne nawilżenie pochwy.
  • Jeśli masz zamiar używać gadżetów, które będziesz wkładać do pochwy, to pamiętaj, aby przed tym wyjąć z siebie zaaplikowany tampon. Penetracja nie jest bezpieczna, gdy masz go w sobie. Dlatego wyjmij go z siebie, a po skończonej zabawie zaaplikuj świeży tampon.
  • Zadbaj o czystość i higienę. Pamiętaj o wyczyszczeniu swoich zabawek przed i po użyciu. Możesz do tego użyć mydła albo dedykowanego środka do czyszczenia zabawek. Jeśli nie masz ochoty sprzątać krwi menstruacyjnej ze swoich gadżetów, to oczywiście możesz założyć prezerwatywę na wibrator lub dildo przed masturbacją.
  • Jeśli nie masz ochoty zabrudzić swojej pościeli, to radzimy podłożyć pod siebie ciemny ręcznik, którego nie boisz się zniszczyć. Zalecamy, abyś miała przy sobie chusteczki do higieny miejsc intymnych. Dzięki temu z łatwością pozbędziesz się niechcianego bałaganu.

Podsumowanie

Choć dla niektórych miesiączka nie kojarzy się z najbardziej seksownym momentem w miesiącu, to zachęcamy, aby nie rezygnować ze sprawienia sobie przyjemności nawet podczas okresu. Szczególnie że masturbacja podczas menstruacji ma wiele zalet. Pozwoli poczuć Ci się lepiej, sprawi, że ból, który normalnie odczuwasz, nie będzie tak intensywny. Nie powinnaś się wstydzić, że również podczas okresu masz ochotę zapewnić sobie odrobinę przyjemności i wypełnić swoje ciało samomiłością.